Jak stworzyć przytulną przestrzeń dla całej rodziny?

Dom to ważne miejsce dla całej rodziny. To właśnie tu czujemy się najbezpieczniej. Jak stworzyć sobie przytulny azyl? Oczywiście odpowiednią atmosferą i wzajemnymi relacjami, jednak odpowiedni wystrój wnętrza potrafi wprowadzić nas w pozytywny nastrój. Jak więc to robić? Podpowiedzi znalazłam w sklepie internetowym Wisan.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jak zorganizować duży dom?

– w jaki sposób urządzić małe mieszkanie?

– czy kolory mają znaczenie?


Duży dom – może być przytulny?

Duży dom kojarzy nam się z ogromną przestrzenią, gdzie każdy członek rodziny spędza czas we własnym zaciszu. Jest to jednak błędne myślenie. Organizacja miejsca dla całej rodziny może być ogromnym wyzwaniem, gdy mamy do dyspozycji duży metraż. O czym powinniśmy pamiętać podczas projektowania takiego domu? To, o czym nie możemy zapomnieć to funkcjonalność. W miejscu, gdzie przebywa dużo osób jednocześnie, wykonywanych jest wiele różnych czynności. Jednymi słowy panuje tu ogromny harmider, a brak takiej cechy może sprawić nam ogromne problemy w codziennym życiu.

Duży metraż to także dużo pomieszczeń. Warto przydzielić każdemu z pokoi konkretne zadania. Dzieci muszą mieć swoją prywatną przestrzeń, która zagwarantuje im idealne warunki do nauki, zabawy i spania. W tym wszystkim nie możemy zapomnieć także o dorosłych. My też potrzebujemy specjalnie wydzielonych stref do relaksu czy też pracy. Aby stworzyć klimat sprzyjający wypoczynkowi lub kreatywnemu wysiłkowi warto pomyśleć o odpowiednich dekoracjach. Osobiście najlepiej czuję się w stonowanej przestrzeni inspirowanej naturą. W sklepie internetowym Wisan znalazłam przepiękną zasłonę, którą równie chętnie zobaczyłabym w swojej sypialni, jak i biurze. Szara, subtelna, z przepięknym motywem liści.


Małe mieszkanie nie musi być ciasne i nudne

Kupno mieszkania jest nie tylko ważnym momentem w naszym życiu, ale także bardzo kosztownym. Nie jest to tajemnicą, że większości z nas nie stać po prostu na zakup dużego domu, w którym zajdzie się osobne pomieszczenie dla każdego członka rodziny. Jak zorganizować miejsce dla całej rodziny w małym mieszkaniu? Mały metraż komplikuje nam wiele spraw aranżacyjnych. Każdy metr jest dla nas ważny, szczególnie gdy w mieszkaniu znajdują się także dzieci. Łącznie funkcji pomieszczeń może okazać się zbawienne. Połączenie kuchni z salonem, czy też biura z pokojem dziennym to pomysł, na który warto zwrócić uwagę. 

W takim pomieszczeniu powinna znaleźć się duża kanapa oraz duży stół, które będą sprzyjać rodzinnym spotkaniom. Aby stworzyć przyjazną atmosferę w takim miejscu, pomyśl o jasnym obrusie, który sprawi, że przestrzeń stanie się optycznie bardziej przestronna. Na stronie marki Wisan czekają różne rodzaje – od prostokątnych i gładkich po okrągłe i wzorzyste.


Przytulne wnętrze, a dobór kolorów

To, że kolory są ważne, wiemy już od dawna. Sprzyjają one przecież nastrojowi, wyciszeniu i relaksacji. Jedne są radosne, a drugie pomagają nam się skupić na wykonywanej pracy. Czy to ma także znaczenie, gdy chcemy zorganizować przytulne miejsce dla całej rodziny?

Kolory, podobnie jak meble, czy też dodatki są w stanie stworzyć nam atmosferę ciepłą ogniska domowego. Ciemnymi lub agresywnymi kolorami ścian raczej tego nie uzyskamy. Podczas projektowania domu marzeń powinniśmy skupić się na kolorach, które lubimy. W takim pomieszczeniu będziemy czuć się najlepiej. 

Zdecydowanie powinniśmy postawić na jasne i ciepłe barwy. Pastele i ciepłe odcienie szarości, czy też zieleni to strzał w dziesiątkę. Spójrz tylko na uroczą, zieloną zasłonę z roślinnym motywem. Dla mnie bomba. Szczególnie że Wisan oferuje też inne dekoracje w podobnej kolorystyce. Takie odcienie wzbogacone o odpowiednie dodatki potrafią nadać atmosferę ciepła. Pamiętaj, że nie trzeba wiele, aby czuć się w mieszkaniu przytulnie. Aranżacja zarówno dużego domu, jak i małego mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Zawsze towarzyszyć nam będą pytania, na które nie będziemy mogli znaleźć odpowiedzi. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest wspólne miejsce dla całej rodziny, w którym będziecie mogli cieszyć się po prostu sobą. Zadbajcie o wzajemne relacje, bo to one są najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz komentarz

Podaj swoje imię