Drewniana mapa 3D – niezwykła dekoracja ściany

Drewnianą mapę świata możesz potraktować jako piękną, estetyczną i wyróżniającą się dekorację do domu lub biura. Może jednak także stać się ona przestrzenią zapisu twoich wyjątkowych podróży. 

Mapa świata — drewniana dekoracja nie tylko do domu globtrotera

Pasja odkrywania świata towarzyszy sporej części z nas. Podobnie jak fascynacja wielkością, zróżnicowaniem przestrzeni, jaką stanowi glob ziemski. Drewniane mapy świata, na których zaznaczone są nie tylko kontynenty, ale i poszczególne państwa, to przepiękny dodatek dekoracyjny, ale i konstrukcje, które mogą nieść za sobą dodatkowe, symboliczne znaczenia. W biurze można taką drewnianą mapę potraktować jako znak międzynarodowych aspiracji przedsiębiorstwa. W domu zapalonego turysty będzie oddawać ona wielką miłość do podróży i odkrywania kolejnych przestrzeni, krajów, kultur. Mapa na ścianę wykonana z wysokiej jakości drewna sprawdzi się także w dziecięcym pokoju. Tutaj może służyć ona nie tylko jako przepiękna dekoracja, ale i przestrzeń do nauki geografii, planowania własnych podróży w przypadku nastolatka. Sposób na wykorzystanie takiej mapy jest naprawdę wiele. 

Drewniana mapa świata — doskonała jakość wykonania 

Drewniane mapy świata 3D to ciekawa propozycja dekoracji zarówno dla miłośników podróży, jak i tych, którzy szukają niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych w domu lub biurze. Przeszukując oferty tego typu dodatków, warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Taka mapa świata z drewna powinna być przede wszystkim bardzo solidnie wykonana, aby cieszyła oko jako dekoracja przez wiele lat. Podobnie zresztą warto podchodzić do dekoracji takich jak drewniane zegary lub inne drewniane ozdoby. 

Drewniane dekoracje 3D powinny być wykonywane przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, natomiast o ich jakości i bardzo dokładnym wykończeniu decyduje często praca ludzkich rąk. Szablon to bowiem jedno, a jego ostateczne opracowanie, zabezpieczenie i wykończenie — to osobna kwestia. Mapy drewniane 3D dobrej jakości najczęściej wykonane są z klejonego drewna brzozowego, do najmniej kilku jego warstw. Ważne, przede wszystkim dla trwałości projektu, ale i jego estetyki, jest nałożenie na drewno ekologicznej bejcy. Dobrze, aby mapy świata z drewna wykonane były z drewna posiadającego certyfikaty FSC, ponieważ gwarantuje to, że pozyskane zostało ono w odpowiedni sposób. 

Drewniana mapa 3D dostępna jest w różnych kolorach: od naturalnego po wenge, przez biały kamień lub piasek pustyni, a także inne, mniej oczywiste odcienie. Możesz zdecydować się zarówno na jednolitą kolorystycznie konstrukcję, jak i zestawienie kilku kolorów, które podkreśla granice między państwami. Do wyboru są zarówno mapy z podpisami, jak i ich pozbawione. W ofercie producentów są także mapy z podświetleniem LED czy mapy z dodatkowymi personalizacjami.

Drewniane mapy a oznaczanie turystycznych przygód 

Wyjątkowego charakteru mapie może dodać oczywiście oznaczenie na nich własnych podróży. Mapy drewniane dają taką możliwość dzięki specjalnie zaprojektowanym do nich znacznikom. Dzięki temu w estetyczny, nienaruszający designu mapy sposób, możesz zaznaczyć na niej odwiedzone już miejsca. W przypadku firm międzynarodowych w taki sposób można oznaczyć zagraniczne siedziby danej spółki lub też kraje, do których prowadzi się eksport lub z którymi się współpracuje. Mapa może stać się przestrzenią, w której odzwierciedlenie znajdują więc różnego rodzaju aktywności. W takim przypadku to zdecydowanie więcej niż atrakcyjna wizualnie dekoracja. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Napisz komentarz

Podaj swoje imię