Jak wybrać odpowiednie drzwi do swojego domu?

Drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne są jednymi z ważniejszych aspektów, jeśli chodzi o dom czy mieszkanie. Drzwi, znajdujące się na zewnątrz stanowią barierę ochronną domu przed nieproszonymi gośćmi oraz zabezpieczają to, co znajduje się w mieszkaniu – w tym wypadku świetnie sprawdzają się drzwi antywłamaniowe. Z kolei drzwi wewnętrzne pozwalają na oddzielenie poszczególnych stref mieszkania, zapewniając tym samym intymność poszczególnym mieszkańcom.

adobestock_133778136

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi zewnętrzne?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane konkretne drzwi. Wśród drzwi wejściowych do domów dominują takie materiały, jak stal, drewno oraz aluminium oraz PCW. Najdroższą opcją są oczywiście drzwi aluminiowe, które cieszą niezwykłą trwałością oraz posiadają współczynnik ciepła na poziomie 1,3-1,4 W. Tego rodzaju drzwi najczęściej posiadają świetne parametry izolacyjności ciepła. Drzwi wykonane z drewna osiągają współczynnik ciepła na poziomie 0,7 W, co stanowi świetny wynik, warto więc rozważyć te opcje. Jednak cena tego rodzaju materiału jest dość wysoka, więc drzwi będą sporym wydatkiem. Z kolei drzwi ze stali oraz drzwi z PCW są opcją ekonomiczną, ponieważ ich cena jest stosunkowo niska, a ich współczynnik ciepła wynosi około 1,3, co jest zadowalającym wynikiem, biorąc pod uwagę przedział cenowy.

Jak wybrać drzwi wewnętrzne do domu?

W tym wypadku parametry techniczne nie mają już tak ogromnego znaczenia i zdecydowana większość inwestorów zwraca tutaj uwagę na aspekty wizualne. Odpowiednia barwa okleiny bądź drewna, pasująca do otoczenia sprzyja wrażeniu spójności designu całego mieszkania. Warto zwrócić uwagę na ewentualne przeszklenia i dostosować je do swoich upodobań. Im więcej chcemy mieć prywatności tym mniejszą ilość przeszkleń warto zastosować. Dodatkowo, jeśli inwestorzy już decyduję się na przeszklenia, to wybierają najczęściej szyby o mlecznej barwie, które stanowią niejako ozdobę drzwi, a jednocześnie pozostawiają pomieszczenia w domu, jako wyraźnie oddzielone, stanowiące prywatne strefy każdego z mieszkańców, aby wszyscy czuli się komfortowo. Dodatkowo obecnie modne są tak zwane ukryte drzwi, których budowa pozwala na ich zrównanie z powierzchnią ściany. Dzięki temu optycznie powiększają pomieszczenie, wtapiając się w ścianę, na której zostają zamieszczone.

KingPlast – drzwi dla każdego.