Stojące akcesoria łazienkowe

W obawie o konieczność wiercenia w ścianie wiele osób zamiast tradycyjnych wieszaków i uchwytów wybiera stojące akcesoria łazienkowe. Ich niewątpliwą zaletą jest mobilność. Można je przestawić w każdym momencie w dowolne miejsce. O czym należy pamiętać, wybierając stojące akcesoria łazienkowe?

??????????????????????????????????????????????????????????????????

Stojak łazienkowy – zamiast uchwytu na papier toaletowy

Doskonałą alternatywą tradycyjnego uchwytu na papier toaletowy jest stojak łazienkowy. W zależności od wybranego modelu może on być przeznaczony do przechowywania pojedynczej rolki papieru, kilku rolek lub rolek papieru oraz szczotki toaletowej. Najpopularniejsze rodzaje to te wykonane ze stali nierdzewnej chromowanej. W ofercie producentów dostępne są jednak również modele drewniane lub z tworzywa sztucznego.
Stojak łazienkowy to rozwiązanie, które można zastosować zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach. Można je przestawić w każdym momencie w dowolne miejsce. Pozwala na odpowiednie zagospodarowanie miejsca przy misce WC. Dzięki niemu wszystkie niezbędne akcesoria są zawsze pod ręką. Stojak łazienkowy powinien zostać dopasowany do reszty wystroju pomieszczenia. Jeżeli w łazience dominuje stal nierdzewna chromowana, właśnie na taki model akcesorium najlepiej się zdecydować.

62215100_de_03

Wieszak stojący na ręczniki – zamiast tradycyjnego wieszaka

Wieszak stojący na ręczniki to natomiast świetna alternatywa dla tradycyjnego wieszaka montowanego bezpośrednio do ściany. Dzięki niemu można na dobre zapomnieć o konieczności wiercenia w płytkach. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że mokre ręczniki szybciej schną. Wieszak stojący na ręczniki znajdzie zastosowanie zarówno w mniejszych, jak i stali nierdzewnej chromowanej, odpowiednio zaimpregnowanego drewna lub wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Stojące akcesoria łazienkowe stają się coraz popularniejsze. Zawdzięczają to między innymi tym, że można je przestawić w dowolne miejsce oraz brakiem konieczności montażu na stałe.