Nowoczesne meble ogrodowe

Meble ogrodowe to nieodzowny element wyposażenia tarasu, balkonu lub stref w ogrodzie. Dzięki nim relaks na powietrzu może stać się ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Nowoczesne meble ogrodowe muszą być wygodne, wykonane z najwyższej jakości tworzyw oraz piękne, dlatego warto zadbać o ich odpowiedni dobór. Podejmując rozsądną decyzję zakupową, będziesz mógł się cieszyć stylową ozdobą ogrodu przez wiele sezonów intensywnego użytkowania.

Świetnej jakości nowoczesne meble ogrodowe znajdziesz na stronie: https://corciano.pl/meble-ogrodowe

Meble tarasowe – jakie wybrać?

Przed zakupem mebli ogrodowych istotną kwestią jest rozważenie, jakie meble ogrodowe spełnią nasze oczekiwania. Z ogrodu można stworzyć jadalnie w ciepłe letnie wieczory, okazjonalne miejsce do przyjęć takich jak urodziny, strefę relaksu, a nawet miejsce rozrywki dla dziecka. To jakie meble ogrodowe powinniśmy wybrać, zależne jest zatem od funkcji jaką to miejsce zewnętrzne ma pełnić i od czynności jakie chcemy w nim wykonywać.

Jeśli ogród ma służyć np. do nieformalnych wieczornych spotkań przy drinku, duży stół ogrodowy nie będzie potrzebny. Z pewnością do takich czynności wystarczy większa ławka ogrodowa, która zapewni wygodne miejsce dla każdego uczestnika oraz małe stoliki i palenisko. Jeśli natomiast w swym ogrodzie planujesz pić poranną kawę i czytać książki dobrym rozwiązaniem będzie nieduży zestaw mebli ogrodowych, w którym znajdą się krzesła ogrodowe i stolik kawowy oraz wygodny fotel ogrodowy na stojaku.

Meble balkonowe drewniane

Ze wszelkich statystyk wynika, że najchętniej wybieramy stylowe meble ogrodowe drewniane. Dąb, olcha i buk otoczone są w naszym kraju swoistym mitem – z pokolenia na pokolenie przenosi się niezachwiane przekonanie, że nie ma nic bardziej trwałego niż dębowy stół. Chętnie też – szczególnie na południu Polski – zwracamy się ku meblom z gatunków iglastych. Czasy się jednak zmieniają, na rynek wchodzą wciąż nowe propozycje, technologie produkcji mebli są na coraz wyższym poziomie, a my zaczynamy mieć powszechny dostęp do niespotykanych wcześniej materiałów. Dlatego warto zweryfikować niektóre swoje przekonania i przyjrzeć się rozwiązaniom mniej standardowym. O ile blaty z naturalnym rysunkiem drewna, przytulne drewniane kanapy lub fotele z drewnianą ramą stale kuszą swoją niekwestionowaną urodą, o tyle niestety trzeba przyznać, że drewno zawsze będzie niewdzięczne i trudne w utrzymaniu. Drewno „zużywa się”, gdy jest stale narażone na wilgoć i działanie słońca. Łatwo jest je zabrudzić jedzeniem, zarysować. Niekiedy minusem będzie też ciężar, jaki przybierają meble wykonane z rodzimego buku, olchy, wiązu czy dębu. Wszystko to nie zmienia faktu, że drewno zawsze miało zagorzałych zwolenników: jest to materiał naturalny, przyjazny człowiekowi. Świetnie wygląda w otoczeniu roślinności i jest biodegradowalny. Poza tym, meble produkowane w dzisiejszych czasach są świetnie chronione skutecznymi impregnatami. Jeśli zadbamy o regularną renowację ogrodowych mebli drewnianych oraz jeśli włożymy w ich utrzymanie nieco serca i uwagi, wówczas pozostaną w dobrym stanie przez wiele lat. Ogrodosfera.pl

Białe meble ogrodowe

Doskonale pasują do ogrodów w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Biała kolorystyka może dotyczyć zarówno mebli z tworzywa sztucznego, jak i drewna malowanego na ten kolor i aluminium malowanego proszkowo. Białe meble ogrodowe idealnie podkreślają piękno przyrody i komponują się z zielenią czy kwitnącymi kwiatami. Ich neutralna barwa pozwala uwypuklić wszystkie naturalne dekoracje z Twojego ogrodu – stylowe instalacje z wykorzystaniem roślin, czy eleganckie kwietniki i roślinne dekoracje doniczkowe.

Biel to kolor, który łatwo połączyć z innymi, gdyż stanowi dla nich doskonałej tło. Warto również zaznaczyć, że meble ogrodowe w odcieniach bieli to propozycje ponadczasowe. Choć moda w ogrodzie zmienia się równie często, co ta na wybiegu, biel nigdy z niej nie wychodzi. To absolutna klasyka i doskonała baza do aranżacji zarówno w stylu rustykalnym, nowoczesnym, jak i vintage. Niezależnie od przemijających trendów, warto wybrać nowoczesne meble w odcieniu bieli. Jeśli nie lubisz eksperymentować z wyglądem i stylem swojego ogrodu, czy tarasu i szukasz propozycji, które zostaną z Tobą na wiele sezonów, białe meble będą strzałem w dziesiątkę!