Narożnik klaszyczny lub w kształcie podkowy

Narożnik z funkcją spania to dość popularny mebel w wielu domach. W dzień jest wygodnym meblem wypoczynkowym, przeobrażającym się wieczorem w komfortowe łóżko, służące domownikom lub ich gościom.

główne_naroznik-plaza-gala-collezione

Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny? Tutaj znajdziesz kilka porad, które mogą pomóc Ci w wyborze.

Istnieją dwa modele narożników: klasyczne, w kształcie litery „L” i rozbudowane w kształcie „U”.

Narożnik klasyczny

Narożniki w kształcie litery L to najbardziej tradycyjny układ. Mogą mieć one mniejsze, kompaktowe wymiary – wówczas pasują do niewielkich pomieszczeń i niedużych mieszkań (szeroki wybór narożników na stronie producenta: https://www.galameble.com/narozniki/). Mogą być także rozbudowane o dodatkowe moduły (np. bar czy siedziska z funkcją relaksu), które zwiększają rozmiar całego mebla. Narożnik tego typu może być wyposażony w funkcję spania oraz skrzynię na pościel. Alternatywnie może mieć też wysuwane siedzisko, sterowane elektrycznie. Stronę narożnika możesz wybrać dowolnie na etapie zakupu mebla. Narożnik w kształcie “L” może nawiązywać do surowego stylu minimalistycznego, ale może być też meblem wypoczynkowym wyposażonym w dużą liczbę miękkich poduch, dodających mu wizualnej przytulności. Wiele tego typu mebli posiada w standarcie ruchome zagłówki, które dodatkowo zwiększają komfort wypoczynku.

Narożnik w kształcie podkowy

Świetnie wygląda na dużym metrażu. Ma kształt litery U. Sprawdzi się w salonie, gdzie zazwyczaj pełni funkcję reprezentacyjną, podczas przyjmowania gości. Jest doskonałym meblem dla dużej rodziny. Ta kategoria narożników może pochwalić się naprawdę sporą ilością miejsca do odpoczynku w dzień i sporą powierzchnią spania po rozłożeniu. Narożnik w kształcie litery „U” stwarza namiastkę intymności i prywatności w salonie, dzięki swojej pół-zamkniętej formie. Meble o takim kształcie można konfigurować z systemów modułowych, np. takich jakie oferuje Gala Collezione.  Narożnik modułowy może być wyposażony w barek z ruchomym blatem, pełniącym funkcję podkładki pod laptopa, czy drewniane nakładki na podłokietnikach pozwalające na postawienie np. kubka z herbatą. Może też posiadać w zestawie pufy.

Funkcja spania

Niezwykle istotny element zarówno w jednym i w drugim rodzaju narożnika. Decydując się na zakup takiego mebla (wybrać narożnik z funkcją spania możesz na stronie Gala Collezione: https://www.galameble.com/narozniki/narozniki-z-funkcja-spania/), sprawdź dokładnie, co w tej kwestii ma do zaoferowania – przede wszystkim to, czy funkcja spania, w jaką wyposażony jest mebel, jest przeznaczona do codziennego spania, czy do okazjonalnego. Zwróć uwagę na głębokość i wysokość siedziska, a co najważniejsze, na szerokość i długość samego narożnika. Poproś sprzedawcę, by rozłożył mebel, byś mógł sprawdzić jaką powierzchnię spania będziesz mieć do dyspozycji. Usiądź wygodnie, połóż się, by przekonać się, czy materac jest wygodny i Tobie odpowiada. Zapytaj o rodzaj wypełnienia. Ważny jest pojemnik na pościel. Jego obecność zwiększa funkcjonalność narożnika, gdyż oprócz swego docelowego przeznaczenia, może być też schowkiem na koce, czy dodatkowe poduszki.

Narożniki to meble dekoracyjne. Poza tym, że mają być wygodne, powinny cieszyć nasze oko. Wybierz taki, który stylem i formą będzie idealny dla Ciebie i Twoich najbliższych, i umili Wam wspólnie spędzane chwile.