Klasyka w nowoczesnej odsłonie, czyli świecznikowe lampy ścienne

Urządzasz wnętrza w stylu klasycznym, retro lub vintage i szukasz spójnego z nim oświetlenia dodatkowego? A może potrzebujesz ciekawego urozmaicenia nowoczesnej lub industrialnej aranżacji? W obu przypadkach polecają się świecznikowe lampy ścienne.

Czerpanie z dorobku przeszłości przy projektowaniu nowoczesnych rozwiązań wnętrzarskich to jeden z popularniejszych trendów XXI wieku. Moda na stare powraca także w segmencie oświetlenia. Klasyczne formy nabierają znacznie nowocześniejszego charakteru, a do produkcji wykorzystywane są innowacyjne technologie i materiały. W efekcie produkowane dzisiaj świecznikowe lampy ścienne  diametralnie różnią się od swoich dość tandetnych poprzedników sprzed kilku dekad.

Zalety lamp świeczników

Świecznikowe lampy ścienne to typ oświetlenia, który budzi skrajne emocje. Dla jednych jest kwintesencją klasyki i wytwornego designu, a dla innych – synonimem kiczu i wzorem, który powinien na zawsze odejść do lamusa. Warto odsunąć te negatywne skojarzenia i spróbować na nowo spojrzeć na świecznikowe oświetlenie ścienne, ponieważ odpowiednio dobrane i wykorzystane pozwala zbudować we wnętrzach naprawdę niepowtarzalny klimat. Lampy ścienne świeczniki nie tylko skutecznie doświetlają mroczne strefy, ale przede wszystkim stanowią wyjątkową ozdobę pomieszczenia, wprowadzają do niego ducha przeszłości, rewelacyjnie podkreślają wytworny charakter wystroju i pozwalają cudownie wyeksponować urok dekoracji. W zależności od mocy zastosowanych żarówek, sprawdzają się jako oświetlenie salonu, pracowni, łazienki lub sypialni. Mogą budować klimat albo dawać wyraziste światło punktowe (ze szczególnym naciskiem na to pierwsze zastosowanie).

Gdzie pasują lampy świeczniki?

Świecznikowe lampy na ścianę najlepiej czują się we wnętrzach klasycznych, vintage i retro, w towarzystwie ciepłych barw, naturalnych materiałów, antyków, odrestaurowanych mebli, drogocennych obrazów oraz tradycyjnych, wzorzystych dywanów – zwłaszcza w dużych i wysokich, eleganckich salonach. Jeśli lubisz eklektyczne mieszanki i aranżacyjne eksperymenty, spróbuj lampy świeczniki wprowadzić do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych. W ten sposób świetnie złagodzisz surowość wystroju, przełamiesz schematy i stworzysz pełną kontrastów aranżację. Urządzasz loft? Śmiało sięgnij po świecznikowy kinkiet w fabrycznych klimatach. Powiew klasyki pozwoli nieco ocieplić chłód industrialnej przestrzeni. Pozostałe lampy w pomieszczeniu mogą również imitować świece albo czerpać z zupełnie różnych trendów. Przepis na aranżację nie do skopiowania gotowy!

Polskie lampy świeczniki NAMAT

W sklepie internetowym zFabryki.pl znajdziesz szeroki wybór świecznikowych lamp polskiego producenta, firmy NAMAT. Kolekcję oświetlenia ściennego NAMAT tworzą modele pojedyncze i podwójne, klasyczne i bardziej nowoczesne, wykonane z metalu i malowane elektrostatycznie na różne kolory, m.in. złoto, krem, biały mat, brąz (ziemisty) i czarny mat. We wszystkich produktach można zmienić kolor wykończenia tak, by lampy perfekcyjnie pasowały do Twojego wnętrza.