Jak wybrać najlepszy mini traktor ogrodniczy?

Mini traktorek ogrodniczy w znacznym stopniu ułatwia prace posiadaczy zarówno średnich jak i dużych ogrodów. To dzięki niemu można szybko i komfortowo wypielęgnować porośnięte trawą powierzchnie. Przed wyborem nowego ogrodowego sprzętu, warto poznać zalety takiego rozwiązania oraz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę.

Zalety mini traktorków ogrodniczych

Mini traktory w ostatnich latach zyskują zaufanie nowych klientów. Wybierają je nie tylko osoby posiadające przydomowe lub oddalone od miejsca zamieszkania ogrody. Coraz częściej można się spotkać z widokiem mini traktorów w przestrzeni publicznej. Głównymi zaletami posiadania mini traktorów są:

  • łatwe przechowywanie,
  • gwarancja usprawnienia pracy,
  • wysoki komfort użytkowania,
  • łatwa obsługa.

Traktorek ogrodniczy dzięki swoim niewielkim rozmiarom może być w wygodny sposób przechowywany. Jest to spore udogodnienie dla osób, które dysponują niewielką szopą ogrodową lub innym miejscem, w którym przechowują traktorek. Mini traktorek wiąże się nie tylko z wygodnym przechowywaniem, ale także wygodną pracą. To dzięki niemu szybko i sprawnie wykonamy wszystkie zadania. Mini traktorki ogrodnicze są wybierane także dlatego, że są łatwe i intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu mogą z nich korzystać osoby niemal w każdym wieku, dla których ręczne koszenie byłoby nie do wykonania.

Przyglądając się głównym zaletom mini traktorów ogrodowych, nie powinien dziwić fakt, że coraz więcej osób chce z nich korzystać.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Wybierając mały traktorek do ogrodu, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To one będą wpływały na jakość oraz komfort naszej pracy. Kwestie, które należy przeanalizować, to między innymi:

  • moc silnika,
  • możliwość regulacji poziomu koszenia,
  • pojemność baku,
  • głośność oraz poziom wibracji,
  • możliwość regulacji siedzenia.

Aby traktor ogrodowy dobrze spełniał wszystkie swoje funkcje, powinien być zaopatrzony w wydajny silnik o dużej mocy. Posiadacze mniejszych działek czy ogrodów mogą zdecydować się na nieco słabszy wariant, jednak należy pamiętać, że to właśnie silnik decyduje o wydajności traktorka. Równie istotna jest możliwość regulacji poziomu koszenia. Zapewnia ona pielęgnację ogrodu dokładnie taką, jakiej potrzebujemy. Przed zakupem warto sprawdzić także pojemność baku, ponieważ dzięki dużemu zbiornikowi rzadziej będziemy zmuszeni przerywać pracę.

Jaki model jest warty polecenia?

Na rynku dostępnych jest wiele mini traktorków, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest Traktorek do koszenia STIGA Tornado 398 o mocy silnika 7,5 kW przy 2800 obr./min. Model charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i waży tylko 157 kg. Dodatkowymi udogodnieniami są funkcje wyrzutu bocznego i systemu mulczowania. Traktorek ogrodniczy posiada aż 7 funkcji koszenia, których przedziały sięgają od 25 do 80 mm. Agregat koszący w tym modelu jest zaopatrzony w dwa noże. Sporą zaletą modelu Tornado 398 są także przednie światła oraz antypoślizgowe koła, które umożliwiają pracę po zmroku oraz przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Wybierając ciągnik jednoosiowy lub inne sprzęty do ogrodu warto zdać się na rekomendowanego producenta. Wybór wysokojakościowych sprzętów wiąże się z ich niską awaryjnością oraz odpowiednim komfortem pracy.