Huśtawki ogrodowe i inne wyroby z drewna

Właściciele ogrodów mają o tyle dużo szczęścia, że mogą pozwolić sobie na relaks w ogrodzie. W końcu kto nie marzy o chwili odpoczynku wśród ciepłych promieni słońca, z lekkim powiewem wiatru i ciekawą książką. Do tego celu świetnie sprawdzi się ponadczasowa huśtawka ogrodowa drewniana. 

Huśtawki ogrodowe to miejsce doskonałe na samotny relaks w ogrodzie, na spotkanie z rodziną i znajomymi, a także miejsce zabawy dla dzieci. Jeśli więc posiadasz wystarczająco miejsca w ogrodzie zdecydowanie warto wzbogacić przestrzeń o wygodne, ale i stylowe miejsce do odpoczynku. 

Jak wybierać huśtawki ogrodowe?

Obecnie na rynku dostępne są przeróżne huśtawki ogrodowe wykonane nie tylko z drewna, ale i metalowe. Coraz bardziej popularne stają się także hamaki na specjalnych stelażach oraz kokony, czyli jednoosobowe huśtawki z wygodną poduchą w środku.
Mimo tak sporego wyboru nadal sporym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne huśtawki ogrodowe drewniane. Są bardzo trwałe, odporne na czynniki zewnętrze, ale i ponadczasowe. Huśtawki wykonane z metalu często posiadają materiałowy daszek oraz grube poduchy, które jednak wymagają codziennego zabezpieczenia przed wilgocią, deszczem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Z tego też powodu huśtawka drewniana będzie idealna na zewnątrz do ogrodu! 

Dzięki temu, że huśtawki ogrodowe wykonane z drewna wykonuje się zazwyczaj na zamówienie można je idealnie dopasować do wolnej przestrzeni w ogrodzie! Co więcej, jeśli posiadasz dość spory taras to również jest to idealne miejsce do umieszczenia huśtawki. Poranki z kawą na tarasie wśród pierwszych promieni słońca to świetne rozpoczęcie dnia! 

Budki lęgowe dla ptaków do ogrodu i na działkę

Jeśli w Twoim ogrodzie znajdują się drzewa, które bardzo często są odwiedzane przez takich gości jak ptaki, być może warto pomyśleć nad zapewnieniem im bezpieczeństwa. Ptaki to bardzo pożyteczne stworzenia dla naszego środowiska. Między innymi niwelują szkodniki, co będzie bardzo pomocną funkcją dla ogrodu. Niestety ze względu na stale postępujący postęp cywilizacji i rozbudowy ptaki mają coraz mniej miejsc, w których mogłyby skutecznie budować gniazda. Dlatego jeśli tylko istnieje taka możliwość warto zamieszczać budki lęgowe w swojej okolicy.

Budki lęgowe występują w różnych typach, w zależności od gatunku ptaków. Dzięki temu silniejsze osobniki nie będą zagrażały słabszym. Ponadto budki lęgowe dla ptaków należy wieszać w miejscach trudno dostępnych dla drapieżników takich jak koty czy kuny. Świetnym miejscem do rozwieszania budek lęgowych jest także działka oraz oczywiście lasy. Wystarczy przez nawet jedno popołudnie zaobserwować okolicę, by sprawdzić jaki gatunek ptaków dominuje i wybrać odpowiedni typ budki lęgowej. 

Karmniki dla ptaków jako schronienie najsłabszych gatunków 

W okresie zimowym, szczególnie gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera ptaki mają spory problem ze znalezieniem schronienia, ale i ze znalezieniem pożywienia! Stąd też jeśli tylko to możliwe, warto w ogrodzie lub na tarasie zawieszać karmniki dla ptaków. Niestety liczba ptaków w naszym kraju spada z roku na rok, dlatego warto zadbać o nie szczególnie zimą, dzięki czemu wiosną i latem będą niwelować szkodniki z naszego otoczenia.