Akcesoria do sprzątania, które przydadzą się w każdym domu

Akcesoria do sprzątania, takie jak: mop, ściereczki, rękawice, ułatwiają wykonywanie codziennych porządków. Dzięki nim usuwanie nawet silnych zabrudzeń będzie komfortowe i szybkie.

Czysty i zadbany dom to miejsce, gdzie przyjemnie się przebywa. Warto zatem wyposażyć się w przybory, które znacznie ułatwią codzienne porządki. Szeroki wybór akcesoriów do sprzątania oferuje marka Jan Niezbędny, w asortymencie której znajdują się między innymi: ściereczki z mikrofibry, wkłady do mopa, rękawice, worki na śmieci, gąbkościerki celulozowe, zmywaki kuchenne, druciaki.

slubwbialej

Rękawice ochronne

Rękawice ochronne, najlepiej grube i gumowe, są niezastąpione zwłaszcza do sprzątania toalety, prania, zmywania czy mycia podłóg. Skutecznie chronią dłonie przed szkodliwym działaniem detergentów używanych powszechnie do domowych porządków, które w kontakcie ze skórą mogą wywołać podrażnienia bądź uczulić. Rękawice dostępne są w różnych rozmiarach, zwykle S, M i L, dlatego można je komfortowo dobrać do wielkości dłoni. Dodatkowo niektóre z nich również ładnie pachną, np.: aloesem, cytrusami.

Ściereczki, gąbki, druciaki

Niezbędnymi akcesoriami do sprzątania, które przydadzą się w każdym domu, są różnego rodzaju ściereczki. Świetnie sprawdzają się one np.: do wycierania kurzu, przecierania blatów kuchennych, wycierania naczyń czy zmywania mokrych plam. Dodatkowo ściereczki z mikrofibry można uprać w pralce i korzystać z nich wielokrotnie. W domowych porządkach sprawdzają się także ściereczki nasączone detergentem przeznaczonym np.: do mycia podłóg, łazienki czy kuchni. Wśród akcesoriów do sprzątania nie może zabraknąć również gąbek, zwłaszcza celulozowych, które charakteryzują się bardzo wysoką chłonnością. Z ich pomocą można umyć nie tylko naczynia, lecz także zlewy oraz blaty. Gąbki świetnie sprawdzą się również do prania tapicerki. Z kolei do czyszczenia mocnych zabrudzeń na aluminiowych czy stalowych garnkach lub patelniach najlepiej posłuży klasyczny druciak ze stali nierdzewnej.

Wiaderko i mop

Wiadro i mop to podstawowe akcesoria do czyszczenia podłóg na mokro. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mopów, które można dobrać do własnych potrzeb, aby zapewnić sobie komfortowe i szybkie sprzątanie. Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Mop płaski – jego stopa jest prostokątna i pokryta najczęściej miękkim materiałem z mikrofibry, który można w każdej chwili zdjąć i uprać ręcznie bądź w pralce. Wybierając tego typu akcesorium, warto od razu zaopatrzyć się w specjalne wiadro wyposażone w miejsce, gdzie można odsączyć nadmiar wody.
  • Mop obrotowy, inaczej rotacyjny, przypomina nieco klasyczny mop sznurkowy. Jego frędzle są jednak dłuższe i wykonane z dobrej jakości bawełny bądź mikrofibry. Do jego wygodnego stosowania również przyda się wiadro ze specjalnym pojemnikiem do odciskania nadmiaru wody, często wyposażone dodatkowo w pedał, który wprawia ten pojemnik w ruch.
  • Mop gąbkowy wyposażony jest w wyciskacz, który odsącza wodę bezpośrednio ze stopy. Jest wygodny w użyciu i zajmuje mało miejsca. Świetnie sprawdzi się do mycia łazienki oraz tarasu.