Zbiornik buforowy – zainwestuj teraz, aby później oszczędzać.

Każdy właściciel domku jednorodzinnego lub innej nieruchomości poszukuje skutecznych sposobów na obniżenie kosztów eksploatacji oraz wygodniejszą obsługę instalacji grzewczej, a także wodnej. Wydajny i zarazem oszczędny system ogrzewania to wielki atut i zaleta nawet podczas łagodnych zim. Od jakiegoś czasu na rynku istnieje produkt, który może zapewnić znaczące oszczędności w kosztach ogrzewania, a także wysoce skuteczne dysponowanie produkowanym przez domowe urządzenia grzewcze ciepłem.

A woman holding a smartphone with smart home screen.

Niezawodna konstrukcja

Rozwiązaniem, o którym mowa jest zbiornik buforowy. Przypomina on swoją konstrukcją duży termos, w jego wnętrzu przechowywana jest gorąca woda podgrzana przez domowe urządzenia grzewcze, takie jak kotły CO, kominki z kurtyną wodną oraz tym podobne. Wewnętrzny pojemnik otoczony jest kolejną warstwą, której zadaniem jest izolowanie i utrzymanie jak najwyższej temperatury. Stosowane są różne rozwiązania, by ciepło jak najdłużej pozostawało w instalacji. Np. firma Noel proponuje zbiorniki z wężownicą, czyli wężem, przez który przepływa woda wewnątrz pojemnika. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów takich jak miedź pozwala na uzyskanie wysokiej efektywności już przy temperaturze około 50 stopni Celsjusza, co daje możliwość ogrzewania wody w czasie rzeczywistym.

Dzięki wysokiej jakości buforom możliwe jest znacznie rzadsze uruchamianie kotła lub palenie w kominku. Nagromadzona w zbiorniku woda, jest z niego uwalniania, np. gdy włączony zostaje prysznic, lub temperatura w danym pomieszczeniu spada poniżej ustalonej wartości. Oferowane przez firmę Noel zbiorniki buforowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami utrzymywania wysokiej temperatury. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu miedzi, materiału znanego z wysokiego przewodzenia ciepła. Drugim składnikiem gwarantującym wysoką wydajność tego rodzaju urządzeń jest zastosowanie płaszcza zewnętrznego wykonanego ze stali o grubości 3 milimetrów, co zapewnia wysoki stopień izolacji termicznej. Dodatkowo stal pokryta jest z obu stron substancją zapobiegającą powstawaniu korozji. Wpływa to na wytrzymałość oraz trwałość całego urządzenia, a to przekłada się na znacznie mniejszą ilość ewentualnych awarii i ich napraw.

Same korzyści

Instalacja zbiornika buforowego z pewnością pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania systemu grzewczego. Pojedynczy egzemplarz zastępuje trzy drogie urządzenia: wymiennik ciepła, sprzęgło oraz zbiornik akumulacyjny. Koszt zakupu, instalacji i serwisowania bufora jest znacznie niższy, niż koszty związane z obsługą wspomnianych urządzeń.

Kolejna wielka zaleta to możliwość dostosowania rozmiarów, wydajności oraz mocy zbiornika buforowego do potrzeb danej nieruchomości. Inne bowiem wymagania ma instalacja w małym domu, a inne system grzewczy w dwupoziomowym budynku o kilkunastu pomieszczeniach. Istnieje także możliwość dopasowania zbiornika kształtem do powierzchni kotłowni zarówno wzdłuż, jak i wszerz. Zbiorniki buforowe są praktyczne, funkcjonalne oraz oszczędne i warto mieć je w swoim domu.

Dowiedz się więcej o zbiornikach Noel: http://www.noel.pl/