Jak zagospodarować ogród na wiosnę? Jak zagospodarować ogród na wiosnę?

W końcu nadeszła długo przez wszystkich wyczekiwana wiosna. Dni zrobiły się dłuższe oraz, co najważniejsze, cieplejsze, zachęcając nas tym samym do spędzania czasu wolnego na zewnątrz. W końcu nic tak nie poprawia samopoczucia jak wypoczynek na świeżym powietrzu! Prawdziwymi szczęśliwcami są jednak Ci, którzy posiadają własny ogród. Mają oni bowiem możliwość zagospodarowania swojej przydomowej przestrzeni tak, by spełniała ona zarówno walory estetyczne jak i praktyczne. Co więc powinno znaleźć się w każdym funkcjonalnym ogrodzie? Dowiecie się tego z naszego artykułu!

Meble służące chwili odpoczynku i relaksu

Nawet mały ogród może stać się miejscem przytulnym, gdzie mile spędzimy słoneczne dni oraz ciepłe wieczory. Tak naprawdę powierzchnia nie jest ważna. Główną rolę odgrywać tu będą za to meble ogrodowe oraz dekorację. To one zapewnią nam odpowiednią przestrzeń do relaksu oraz nadadzą naszemu ogrodowi niepowtarzalnego charakteru, znacznie wpływając na atmosferę tego miejsca. Wybór dodatków jest dowolny – zależy jedynie naszych upodobań i od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Residential district in summer

Czego nie powinno zabraknąć?

Inaczej jednak sprawa ma się z meblami ogrodowymi. Niektóre elementy wyposażenia wręcz powinny znaleźć się w naszym ogrodzie, inaczej nie będzie on spełniać funkcji relaksacyjnej. Na pewno więc nie powinno zabraknąć stołu (okrągłego lub kwadratowego) oraz dobranych specjalnie do niego siedzisk – ławek, krzeseł, foteli. Zdecydować się również można na różnego rodzaju leżaki lub leżanki, zapewniające nam wygodę oraz komfort. Do mebli dobrać można także poduszki, które będą spełniać również funkcje estetyczne. Meble ogrodowe mogą być wykonane z drewna lub metalu – ostateczny wybór tworzywa zależy jedynie od nas oraz od sumy jaką chcemy przeznaczyć na wyposażenie naszego ogrodu. Nasza rada jest przede wszystkim taka, by zdecydować się na meble składane – po sezonie można je będzie spokojnie schować w domu lub piwnicy nie narażając ich tym samym na zniszczenie. Poza tym ta opcja przekłada się również na wygodę – składane meble zajmują bowiem znacznie mniej miejsca.

ogrod2

Ważna rola estetyki – dekoracje ogrodowe

Wróćmy na koniec jeszcze do dekoracji ogrodowych. W asortymencie sklepów najczęściej można spotkać różnego rodzaju donice oraz kamionki, których zasadzić możemy nasze ulubione kwiaty. Z pewnością jest to dosyć ważny element estetyczny. W końcu to właśnie dzięki roślinom możemy nadać naszej przestrzeni trochę koloru i finezji. Uroku dodać mogą również lampiony, latarenki oraz pochodnie, które zadbają o oświetlenie naszego ogrodu po zmierzchu, nadając mu atmosferę romantyzmu i tajemniczości. Wielbiciele zwierząt zaś z pewnością powinni zadbać o karmnik dla ptaków – wyposażony w budkę lęgową oraz poidełko. Jest to doskonały element wyposażenia, bowiem nie ma nic piękniejszego niż śpiew ptaków podczas słonecznego poranka.

Doskonałej jakości meble oraz akcesoria ogrodowe znajdziemy na stronie http://www.dol-ek.pl. Sklep oferuje nam szeroki wybór produktów – komfortowych oraz estetycznych, które z pewnością sprawdza się w każdym ogrodzie.