Kiedy wykorzystuje się podnośniki przegubowe?

Podnośniki i podesty ruchome znajdują zastosowanie w szeregu różnych gałęziach przemysłu i nie tylko. Są one najczęstszym widokiem na placach budowlanych, jednak wykorzystują je również firmy zajmujące się reklamą, czynnościami porządkowymi, czy też strażacy i wiele innych. Podnośniki i podesty ruchome dostępne są na rynku w wielu różnych typach i podtypach, co umożliwia ich dostosowanie do konkretnego rodzaju pracy.

597-3dde46da0f8ba604c3ffa5859db3acaa

Rodzaje podnośników

Podstawowym zadaniem podnośnika jest bezpieczne i sprawne dostarczenie pracownika na miejsce pracy wraz z potrzebnym mu do jej wykonania sprzętem. Ze względu na to, że prace na wysokościach różnią się między sobą, inżynierowie opracowali różne typu podnośników, które pozwalają na wykonywanie codziennych obowiązków służbowych o wiele łatwiej.

Wśród podnośników budowlanych z pewnością na wyróżnienia zasługują podnośniki przegubowe. Sprawdzą się one nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych. A to dzięki swojej unikalnej konstrukcji. Będą nieocenionym wsparciem i pomocą przy pracach konstrukcyjnych. Możemy wyróżnić dwa rodzaje podnośników przegubowych: spalinowe i elektryczne.

Spalinowe podnośniki przegubowe

Spalinowe podnośniki przegubowe są przeznaczone do prac konstrukcyjnych w trudnym terenie. A ich wysokość dochodzi nawet do 26 metrów. Posiadają one nie tylko duży zakres pracy w pionie, ale również w pozycjach bocznych – dzięki elastycznemu ramieniu. Mogą one pracować i poruszać się w dowolnym nachyleniu, nawet takim mającym 5 stopni. Spalinowe podnośniki przegubowe wyróżniają się dużą stabilnością, zdolnością automatycznego poziomowania kosza roboczego. Są łatwe w obsłudze i gwarantują pracownikom bezpieczeństwo podczas wykonywanych prac.

Elektryczne podnośniki przegubowe

Elektryczne podnośniki przegubowe wykorzystuje się najczęściej przy pracach konserwacyjnych, a także obsłudze centrów logistycznych, handlowych, czy zakładów przemysłowych. Mają one niewielkie rozmiary, dzięki czemu mogą przejeżdżać nawet przez drzwi. Będą nieocenioną pomocą wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie dużego spalinowego podnośnika.

Porady