Wygodne ławki nie tylko w parku, ale i w ogrodzie

Ławki parkowe zazwyczaj kojarzone są z alejkami wiodącymi wśród miejskich terenów zielonych i odpoczynkiem, jaki zapewniają osobom spacerującym na świeżym powietrzu. Ławki w parku pozwalają nie tylko wygodnie się rozsiąść, pogrążyć w zadumie i obserwować przyrodę, ale też doskonale ozdabiają miejskie skwery. Zdobione ramy ławek, ich kolorystyka oraz model zazwyczaj są odpowiednio dopasowane do miejsca, w którym się znajdują, przez co harmonijnie wtapiają się w otoczenie i sprawiają wrażenie przedłużenia przyrody.

lawki

Ławki w prywatnych ogrodach

Wielu właścicieli domów będąc pod wrażeniem klimatu panującego w parkach zapragnęło przenieść panującą tam atmosferę do swoich ogrodów i stworzyć mały, przydomowy skwerek. Posiadacze ogrodów o dużych przestrzeniach mogą pozwolić sobie na rozplanowanie alejek wiodących na przykład wzdłuż ogrodzenia, otoczonych drzewami, kwitnącymi krzewami i sezonowymi kwiatami. Zaciszny teren osłonięty zielenią to wręcz idealna sceneria, by stworzyć własną oazę spokoju i wyposażyć ją w stylowe ławki parkowe.

Rodzaje ławek

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ławek parkowych, więc wybór odpowiedniej nie powinien stanowić problemu. Najczęściej stosuje się modele wykonane z drewnianych desek opartych na żeliwnych odlewach. Poszczególne modele różnią się między sobą rozmiarem, sposobem wykończenia elementów żeliwnych czy chociażby rodzajem podłokietników. Ławki parkowe najczęściej odznaczają się prostą i solidną konstrukcją. Żeliwne ramy sprawiają, że ławki są bardzo wytrzymałe, zaś drewniane siedzisko i oparcie zapewniają komfort wypoczynku.

Gdzie na zakupy?

Chcąc zakupić dobrej jakości ławki do ogrodu najlepiej zapoznać się z ofertą sklepu internetowego MebleOgrodowe.Net. Duży wybór ławek przejrzymy wchodząc na stronę internetową: ławki parkowe – meble.ogrodowe.net/lawki. Znajdziemy tam różnorodne rodzaje ławek w przystępnych cenach, które możemy dopasować do każdego ogrodu. Dostępne są ławki drewniane, żeliwne i rustykalne o różnych wymiarach. Wybrane modele objęte są roczną lub dwuletnią gwarancją. W razie wątpliwości możemy skorzystać z pomocy obsługi sklepu służącej fachową radą i wsparciem w kwestiach technicznych.