Jak wybrać pościel?

Z przyjemnością kładziesz się spać do wygodnego łóżka, a rano wstajesz pełen energii i z doskonałym samopoczuciem. Jeśli ten obrazek nie przedstawia twojego poranka, być może powinieneś zastanowić się nad zmianą pościeli – ma ona wielki wpływ na jakość naszego snu. Podpowiadamy, jaką pościel wybrać.

Jedwabna, bawełniana czy lniana?

Wybór materiału, z którego wyprodukowana jest pościel jest niezwykle ważny nie tylko dla naszego komfortu, ale też – a może przede wszystkim – zdrowia. Warto bowiem pamiętać, że niektóre tkaniny mogą nas uczulać – na konkretną pościel zdecydujmy się dopiero wtedy, gdy będziemy pewni, że nie spowoduje wysypki bądź innych przykrych dolegliwości. Materiał powinien też być dopasowany do pory roku – jedwabne pościele sprawdzą się wyłącznie latem, podczas gdy wełniana okaże się niezastąpiona zimą.

Zamek błyskawiczny czy guziki?

Wbrew pozorom, sposób wykonania pościeli jest bardzo ważny. Nawet, jeśli będziemy w pełni zadowoleni z materiału i wzoru, komfort jej użytkowania może się przez to znacząco obniżyć. Chodzi tu nie tylko sposób zamknięcia poszewki, ale też rodzajów szwów (najlepiej sprawdzą się modele z laminowanymi szwami) i wykończenie – niektórzy będą zadowoleni z pościeli haftowanej, inni zaś wybiorą kolorową i gładką pościel 3D.

Rozmiar ma znaczenie!

Wszyscy chyba znamy to nieprzyjemne uczucie, kiedy w chłodną noc spod pościeli wystają nam stopy. Nie trzeba jednak godzić się na podobne problemy – w sprzedaży znajdziemy bowiem także i pościel na najwyższe nawet osoby. Ci z nas z kolei, którzy nie mogą pochwalić się wzrostem, powinni wybrać nieco mniejsze modele – unikną w ten sposób zaplątywania się w jej zbędne partie. W razie wątpliwości, wybierzemy się do salonu, gdzie będziemy mogli samemu przymierzyć pościel i wybrać tę, która najbardziej będzie nam pasować.

Wybierz wzór dla siebie

O wiele przyjemniej śpi się w ładnej pościeli – dlatego do wzoru warto przyłożyć naprawdę dużą wagę. To, na który się zdecydujemy, zależeć powinno od naszych indywidualnych preferencji – miłośnicy innowacyjnych rozwiązań na pewno zagustują w pościeli 3D, podczas gdy zwolennicy tradycji chętniej sięgną po kwiatowe lub geometryczne dekoracje.

Jaka pościel dla najmłodszych?

Pościel 3D idealnie będzie też pasować do dziecięcego pokoju – zwłaszcza, jeśli będzie to wzór rodem z ulubionych przez najmłodszych bajek. Zarówno pościel 3D, jak i ta z tradycyjnym nadrukiem powinna być też wykonana z tkanin, które posiadają odpowiednie atesty – u dzieci łatwiej, niż u dorosłych, jest przecież o alergie czy infekcje. Dobrze również zrobimy unikając pościeli ze sztucznych materiałów – gorzej odprowadzają wilgoć i nie oddychają.

Więcej o tym, jak wygląda pościel 3D w Tendina.pl

Porady