Jak wybrać meble do garażu?

Urządzanie garażu jest równie ważne, jak urządzanie każdego innego wnętrza. Przestrzeń garażowa powinna być optymalnie wykorzystana.

shutterstock_137007101

Nieodpowiednio zagospodarowana powierzchnia garażu sprawia, że zamiast funkcjonalnej przestrzeni garaż staje się wielkim skupiskiem gratów. Dlatego zanim przystąpimy do urządzania garażu, należy się zastanowić, jakie funkcje ma pełnić garaż. Następnie trzeba przemyśleć, jak rozplanować przestrzeń garażu. Tym sposobem unikniemy błędów, które w przyszłości mogą uprzykrzać nam życie.

Jeżeli chcemy, by nasz garaż był przestrzenny, funkcjonalny, praktyczny musimy odpowiednio dobrać meble garażowe. Wybierając meble do garażu trzeba pamiętać, że garaż to miejsce nie tylko do przechowywania samochodu, to także miejsce do przechowywania różnorodnych sprzętów (rowery, narty, kosiarki, piły do cięcia drewna, narzędzia ogrodnicze, sprzęty turystyczne, itp.), akcesoriów samochodowych, narzędzi, opon.

W wielu garażach lądują meble niepotrzebne już w mieszkaniach, meble, które straciły swój wygląd, a nie chcemy się ich pozbywać. Wprawdzie wyposażając garaż w takie meble, nie poniesiemy prawie żadnych kosztów, ale drewniane regały, kuchenne szafki czy pokojowe komody nie są przystosowane do warunków panujących w garażu, poza tym nie będą w stanie udźwignąć dużych ciężarów. Mogą też szybko ulec zniszczeniu.

Metalowe meble do garażu

Do garażu najlepiej wybrać meble metalowe. Są one odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i na czynniki atmosferyczne, na wilgoć czy na zbyt niskie temperatury. Są też odporne na duże ciężary, bez obaw możemy układać na nich opony lub ciężkie wiadra z farbami. Mogą udźwignąć nawet ponad 100 kg.

Niezbędnymi meblami do garażu są wykonane z metalu regały garażowe, półki i szafki metalowe. To meble funkcjonalne, trwałe, wygodne w użyciu pozwalające zachować ład i porządek w garażu. Bardzo pomocne są także różnego rodzaju skrzynie i pojemniki. Ustawione na regałach zapobiegną wypadaniu drobiazgów.

Dobrym pomysłem są też tablice narzędziowe, haki i wieszaki rowerowe. W garażu powinna się znaleźć przynajmniej jedna szafka na kółkach lub wózek warsztatowy. Akcesoria i sprzęty w garażu zazwyczaj są ciężkie, a przesuwanie ciężkiego regału z narzędziami czy sprzętami nie jest łatwe. W garażu powinien znaleźć się też stół warsztatowy. Dobrze zagospodarowana powierzchnia garażu sprawi, że przestrzeń garażu będzie w pełni wykorzystana, wszystko będzie w zasięgu ręki.