Wybieramy portfel damski

Decydując się na zakup portfela damskiego, niejednokrotnie stajemy przed bardzo skomplikowanymi wyborami. Kolor, rozmiar, styl czy materiał – niejednokrotnie pytań, na które musimy odpowiedzieć przed zakupem jest tak dużo, że zaczynamy się gubić i tracić pomysły na wartościowy zakup. Spróbujmy więc usystematyzować tę wiedzę.

Portfel-damski_skorzany_com_(1)

Portfel damski jest jednym z tych dodatków do garderoby, którego wybór uzależniony jest od szeregu czynników, takich jak styl kobiety, która ma go nosić, pozostałe elementy garderoby (w tym torebka czy buty!), a także rozmiar – niektóre z pań lubią gromadzić z portfelu sporo rzeczy, stąd ważne jest, by nie okazał się on za mały.

Portfele damskie skórzane – klasyka gatunku

Jeśli chodzi o materiał, z jakiego miałby być wykonany portfel, zdecydowanie najtrafniejszym rozwiązaniem w większości przypadków okazuje się być skóra, bądź też produkty skóropodobne. Wynika to z faktu, że portfel damski skórzany, może być dużo bardziej uniwersalnym produktem niż ma to miejsce w przypadku analogicznych dodatków z innych materiałów. Warto też zwrócić uwagę, że standardowo skóra (także ta ekologiczna) jest materiałem trwałym i nie odkształcającym się.

Sam kolor takiej skóry zależy przede wszystkim od osobistych preferencji kobiety, która ma go nosić, ale też takich czynników jak pora roku czy częstotliwość użytkowania. W przypadku gdy często wyjmujemy portfel lub tez trzymamy go na zewnątrz (na przykład w samochodzie) warto jest pomyśleć o ciemniejszych kolorach. Dzięki temu uchronimy się od zabrudzeń, na które mógłby się taki portfel narażać. Dobierajmy portfel kolorystycznie do najczęściej zakładanych ubrań, torebek, w których go nosimy, a także charakter pracy właścicielki – elegancka i poważna kobieta raczej nie będzie nosić kolorowego portfela z różnymi odważnymi zdobieniami.

Portfel damski – jaki rodzaj?

Same portfele damskie skórzane występują w wielu różnych wariantach. W zależności od konkretnych potrzeb mamy więc portfele bardzo małe, średnie, a także te większe – różniące się również rodzajem zamknięcia czy liczbą przegródek. Korzystającym z dużej ilości dokumentów paniom, dużo lepiej przysłuży się portfel w większym rozmiarze (typu kopertowego). Dla tych, które potrzebują czegoś niezwykle subtelnego, dobrym rozwiązaniem może być podkówka na bilon – pozwoli ona na schowanie do wewnątrz wyłącznie drobnych pieniędzy, a przy tym nie obciąży damskiej torebki.

Samo wspomniane zamknięcie portfela też może wykorzystywać różne mechanizmy. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się tutaj zatrzaski – zazwyczaj są lepszej jakości niż rzepy, do tego raczej się nie zużywają i najczęściej też nie grozi im odpadnięcie.

Podsumowując – wybierając portfel damski, bez względu na to, czy robimy to w ramach prezentu, czy też chcemy sprawić prezent samym sobie, warto jest rozważyć przeznaczenie takiego elementu garderoby. Bez przemyślenia, jaki portfel sprawdzi się najlepiej w danej sytuacji, możemy sprawić, że zamiast ozdobą kobiety i eleganckim dodatkiem, stanie się on wyłącznie kolejnym przedmiotem kurzącym się w jednej z naszych szuflad.