Wiaty, garaże, altany, schowki – wielofunkcyjne konstrukcje stalowe

Wzrastająca systematycznie liczba prywatnych samochodów oznacza nie tylko wzmożony ruch na polskich drogach, ale także powoduje zwiększone zapotrzebowanie na garaże, nie każdy bowiem właściciel pojazdu godzi się na trzymanie auta pod chmurką.

faded-lisbon

Garaż blaszany alternatywny wobec tradycyjnego

Ponieważ nie wszyscy mamy możliwość korzystania z garażu murowanego, ogromną popularnością cieszą się tak zwane blaszaki, czyli garaże blaszane w różnych wariantach użytkowych. Oparte na konstrukcji z kształtowników stalowych, wykonane z blachy ocynkowanej, dostępne w wersji standardowej lub na indywidualne zamówienie, współczesne garaże blaszane nie są wcale prymitywnymi i nieatrakcyjnymi budowlami. Wręcz przeciwnie, produkowane obecnie konstrukcje garażowe, wiaty, pomieszczenia gospodarcze, są nie tylko wysokiej jakości, jeśli chodzi o materiały i wykonawstwo, ale również spełniają wysokie wymogi estetyczne i dobrze komponują się z całością otoczenia.

Fantazje architektoniczne

Dostosowane do bardzo zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań klientów, blaszane garaże mogą mieć różną formę architektoniczną, począwszy od tych z dachem dwuspadowym lub spadem bocznym, poprzez garaże otwarte z zadaszeniem, aż do wielostanowiskowych. Analogicznie zróżnicowane jest ich wykończenie, od zwykłych ocynkowanych, do pokrytych kolorową farbą akrylową lub wykończonych dodatkami drewnopodobnymi. Klient może zatem zamówić nie tylko najbardziej nietypową pod względem kształtu i wielkości, a odpowiadającą jego potrzebom konstrukcję, ale też wybrać indywidualnie rodzaj jej wykończenia.

Od altany ogrodowej do schowka budowlanego

Przeważnie producenci konstrukcji stalowych nie ograniczają się do wytwarzania standardowych i niestandardowych garaży, ale mają w ofercie również wiaty, domki i altany ogrodowe, schowki budowlane i wszelkiego rodzaju pomieszczenia gospodarcze, jak to jest w przypadku firmy CGT. Niezaprzeczalnymi atutami wszystkich tego rodzaju budowli jest lekkość konstrukcji, łatwość montażu i możliwość zmiany usytuowania, nie bez znaczenia jest relatywnie niska cena i fakt, że ich postawienie nie wymaga dopełnienia żadnych wymogów formalnych.