Dlaczego warto zdecydować się na kabiny sanitarne?

Każdy obiekt użytku publicznego – basen, szkoła, szpital, biuro, centrum handlowe i wiele innych – powinien zapewniać osobom z nich korzystającym możliwość łatwa skorzystania z toalety. Ich zabudowę można wykonać na kilka sposobów – jednym z nich są kabiny sanitarne. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

WC Symbole

Prostota montażu

Nowoczesne kabiny sanitarne wykonywane są z tak zwanych ścianek systemowych pod postacią płyt z wytrzymałych, lekkich tworzyw (np. HPL), które montuje się na profilach aluminiowych. Wszystkie elementy konstrukcyjne kabiny są prefabrykowane i mogą być łatwo dopasowane do wymiarów pomieszczenia. –Bardzo istotną zaleta takiego rozwiązania jest prosty montaż, który zajmuje dużo mniej czasu, niż wykonanie ścianek z elementów blokowych – mówi specjalista firmy SanipolCała praca jest ponadto czysta, nie wymaga bowiem stosowania zapraw, klejów, farb ani tynków – po wszystkim wystarczy jedynie odkurzyć podłogę z pyłu powstającego podczas wiercenia dziur w ścianach i podłodze do zamontowanie profili. Nie ma również najmniejszego problemu z demontażem kabiny – jeśli pomieszczenia sanitarne będzie musiało zostać wyremontowane lub z jakiegokolwiek innego konieczne będzie rozebranie postawionych kabin będzie równie szybkie i czyste jak ich postawienie.

Wytrzymałość tworzyw

Kabiny sanitarne budowane są z tworzyw słynących ze swej wytrzymałości i wysokiej trwałości. Wspomniana płyta HPL (z ang. High Pressure Laminate – laminat wysokociśnieniowy) wytwarzana jest z nasączonych żywicą arkuszy papieru, które po sprasowaniu przy wysokim ciśnieniu i wysokiej temperaturze zyskują wysoką twardość i wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym między innymi uderzenia, łamanie, wilgoć czy wysoką temperaturę. Są przy tym lekkie i bardzo cienkie. Podobne właściwości ma aluminium, z którego wykonuje się profile kabin – może być ona z powodzeniem wykorzystywana w pomieszczeniach o nawet bardzo wysokim poziomie wilgoci, gdyż nie koroduje. Raz postawione kabina sanitarna może nam z powodzeniem służyć przez długie lata, nie zmieniając nawet swojego wyglądu. Jej utrzymanie w nienagannym stanie jest bardzo proste, nie potrzeba w tym celu żadnych specjalnych środków – wystarczy ją myć przy pomocy zwykłych detergentów.

Oszczędność miejsca

Elementy konstrukcyjne kabin sanitarnych są bardzo cienkie, co ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności pomieszczenia sanitarnego. Montując kabiny sanitarne oszczędzamy mnóstwo miejsca, które można przeznaczyć na budową większej ilości stanowisk sanitarnych (toalet lub natrysków) lub zwiększenie powierzchni już istniejących stanowisk.