Dlaczego warto zamieszkać w Pruszczu Gdańskim?

Zlokalizowany w województwie pomorskim Pruszcz Gdański nie jest jednym z największych miast, jednak zapewnia dobre warunki do życia i rozwoju, dlatego warto wybrać Pruszcz na miejsce stałego zamieszkania. Wiele atrakcji oferuje zarówno to miasto, jak i jego najbliższe okolice.

SONY DSC

Kultura i sport

W Pruszczu Gdańskim znajduje się Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy, utworzony w 2007. W parku mieści się amfiteatr, w którym odbywają się imprezy artystyczne. Znajduje się tutaj również wielofunkcyjne boisko do gier w piłkę, skate park oraz urządzenia fitness. Pasjonaci sportu w Pruszczu Gdańskim mają do dyspozycji także takie obiekty jak baseny, korty tenisowe i szkoły tańca. Pasjonatów kultury w okresie wakacyjnym na spektakle zaprasza Scena Letnia Teatru Wybrzeże.

Przyroda i zabytki

W Pruszczu Gdańskim i jego okolicach nie brakuje miejsc, gdzie można wypocząć na łonie natury, podziwiając piękno przyrody. Na uwagę zasługują między innymi aleja kasztanowa w Straszynie i grupa drzew na cmentarzu w tej wiosce. W samym Pruszczu znajdują się piękne parki miejskie, do których można udać się na spacer nie tylko latem. Spośród zabytków wyróżnia się między innymi kościół parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. z pastorówką, która jest obecnie siedzibą biblioteki. Świątynie w stylu gotyckim wzniesiono w XIV wieku. Na uwagę zasługują również zespół młyna przy ul. Wojska Polskiego, zespół cukrowni Pruszcz oraz Kanał Raduni wraz groblami i zabudową. Początek kanału uchodzącego do Motławy znajduje się w Starej Raduni w Pruszczu Gdańskim. Kanał płynie przez Pruszcz oraz Gdańsk. Został wytyczony i wybudowany w XIV wieku.

Oferta mieszkaniowa

Miasto zapewnia dobre warunki mieszkaniowe. ATRO oferuje mieszkania w Pruszczu Gdańskim dostosowane do potrzeb różnych osób. W obszernej ofercie można odnaleźć zarówno kawalerki, jak i mieszkania dla dużych rodzin. Ceny lokali mieszkalnych w Pruszczu Gdańskim są niższe niż w pobliskim Trójmieście, dlatego warto rozważyć zamieszkanie w tym mieście, jeżeli planuje się podjęcie pracy w Gdańsku. Samochodem do Gdańska można dojechać w niespełna 20 minut.

Pruszcz Gdański to miasto, na które powinni zwrócić uwagę przede wszystkim młodzi ludzie, poszukujący dobrego miejsca do życia i rozwoju. To miasto ładne, a jednocześnie bezpieczne. Jedną z jego ważnych zalet jest wspomniana już bliskość Trójmiasta, w którym nie brakuje zarówno rozrywek, jak i miejsc prac.