Dlaczego warto zainwestować w parapet z kamienia naturalnego?

Wykończenie ścian i podłóg, wybranie odpowiednich dekoracji i mebli. Często podczas remontu zdarza nam się ominąć parapet, który przecież jeszcze do niedawna zasłaniany był – w większości mieszkań – przez obszerne i zdobne firany.

_dsc7107

Od misternych zasłon odchodzi się we współczesnych mieszkaniach, a gdy zamiast nich w oknach pojawiają się rolety, warto pomyśleć o parapetach, które oprócz podstawowych swoich funkcji będą również pełnić te ozdobne.

Czym powinien wyróżniać się parapet? Gdzie możemy zamontować parapety z kamienia?

Parapet powinien stanowić nie tylko eleganckie wykończenie pomieszczenia, ale również być funkcjonalny. Liczy się tutaj zarówno jego długość, jak i szerokość, która powinna być dopasowana do naszych potrzeb oraz wizualnie – tak, aby pasował do reszty pomieszczenia. Parapet powinien być również wykonany z materiału, który będzie odporny na oddziaływanie różnych czynników – np. wilgoci, wody, chłodu, a gdy mówimy o parapecie zewnętrznym, również mrozu. Dlatego wiele inwestorów decyduje się właśnie na parapety z kamienia, które łączą w sobie wszystkie powyższe cechy.

Parapety z kamienia możemy zamontować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Należy zwrócić jednak uwagę na dobór odpowiedniego jego rodzaju, gdyż różnią się one między sobą swoimi właściwościami. W tym kontekście warto zaczerpnąć informacji od samego kamieniarza, który najlepiej odpowie nam, który z kamieni będzie najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb.

Parapety z kamienia są coraz chętniej wybierane

Parapety kamienne są coraz częściej wybierane przez rzesze klientów, którzy łączą je z oknami PVC. Stanowią one bardzo elegancką oprawę okien, a jednocześnie są bardzo uniwersalne. Kamień występuje w licznych odmianach, co ułatwia jego dopasowanie do różnych aranżacji wnętrz. Do tych bardziej klasycznych, gdzie królują ciepłe kolory lub biele, idealnie sprawdzą się parapety marmurowe. Gdy będziemy chcieli stawiać na nich donice z kwiatami, warto je odpowiednio zabezpieczyć przed nasiąkaniem wody.

W przypadku, gdy poszukujemy parapetów zewnętrznych, dobrym wyborem będą te wykonane z bardzo wytrzymałego granitu. Parapety granitowe są trwałe i wytrzymałe nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na silne mrozy. Co więcej, nie wymagają impregnacji w celu zabezpieczenia ich przed działaniem wody.

Źródło: http://www.marmo.pl/realizacje/parapety-kamienne,25.html

Zapisz