Urokliwa sofa, czy może nowoczesny narożnik do salonu?

Obecnie ze względu na mnogość różnego rodzaju mebli dostępnych na rynku – wybór umeblowania chociażby do salonu może stanowić nie lada wyzwanie. Problemem nie tylko jest zakup szafek RTV, stolików, ewentualnych witryn lub regałów, lecz głównie decyzja odnośnie tego – czy w naszym salonie będzie znajdować się zestaw foteli i kanap lub może nowoczesny narożnik. Jakie korzyści wiążą się z wyborem poszczególnych rozwiązań?

Living room in neutral colors with hardwood floor.

Sofy / kanapy i fotele

Goszczą w większości polskich salonów, docenione zostały ze względu na komfort oraz pewnego rodzaju mobilność. Przykładowo fotele łatwo jest dosunąć w razie potrzeby do stolika, kanapy natomiast znacznie łatwiej mogą być przemieszczone, jeżeli planujemy drobne przemeblowanie w danym pomieszczeniu.

W przypadku kanap i foteli – łatwiej jest je przenieść lub przykryć folią ochronną w przypadku ewentualnego remontu lub odmalowywania pokoju. Wybór tego typu mebli pozwala nam na szerokie możliwości zaprojektowania salonu. To od nas zależy jaką sofę wybierzemy oraz jaką ilość foteli lub puf dobierzemy. Bez problemu skierujemy je wokół stolika znajdującego się w salonie lub ustawimy w takim kierunku – aby umożliwić wspólne oglądanie filmów lub seriali.

Narożniki

Chociaż zazwyczaj kojarzą nam się z ogromnymi zestawami – z powodzeniem możemy je dopasować do małego salonu. Na rynku dostępne są nowoczesne narożniki cechujące się różnymi szerokościami, dlatego zmieszczą się do drobnego pokoju dziennego, jak i wypełnią pustkę w dużym pomieszczeniu.

Oprócz tego umożliwiają uzyskanie szeregu pozostałych zalet. Na typowym narożniku zazwyczaj zmieści się większa ilość osób w porównaniu do wykorzystywania sofy wraz z fotelami. Dzięki swoim wymiarom okażą się znacznie wygodniejsze do ucinania popołudniowych drzemek. Narożniki z funkcją spania umożliwią okazjonalne przenocowanie przebywających u nas gości.

Rozkładany narożnik prawdopodobnie zostanie przez nas doceniony, jeżeli wraz z rodziną lub kilkoma bliskimi nam osobami pragniemy wygodnie rozłożyć nogi chociażby podczas wspólnego oglądania filmów. Wiele z narożników posiada również dodatkowy pojemnik na pościel – co będzie komfortowym rozwiązaniem podczas okazjonalnego nocowania.

Narożniki do salonu to często propozycje dla osób szczególnie ceniących wygodę. Umożliwią one wygodne czytanie książki, korzystanie z laptopa, ucinanie drzemek, oglądanie telewizji z rodziną lub zaproszenie dużej ilości gości na kawę. Jeżeli poszukujemy sklepu z bogatą ofertą tego typu mebli, warto odwiedzić sklep internetowy Wiki Meble. Ofertę narożników znajdziemy pod linkiem:

https://www.wikimeble.pl/MEBLE_TAPICEROWANE/NAROZNIKI