Stelaże podtynkowe – zestawienie najlepszych produktów

Projektując łazienkę stawiamy przede wszystkim na oszczędność miejsca i jej funkcjonalność. Dlatego też od wielu już lat, to właśnie stelaże podtynkowe, dzięki którym w estetyczny sposób wieszane są miski do WC, są jednym z elementów naszych łazienek. Stelaże podtynkowe pozwalają na estetyczne zagospodarowanie przestrzeni oraz uzyskanie dodatkowej półki na kosmetyki lub inne dekoracje. Modeli stelaży jest jednak w sklepach bardzo dużo – sprawdźmy więc, które produkty cieszą się największą popularnością wśród klientów.

Producenci stelaży podtynkowych

Producentów zestawów do WC jest naprawdę wielu – do najpopularniejszych należą jednak Cersanit, Grohe oraz Geberit. Każdy z tych producentów specjalizuje się w tworzeniu artykułów sanitarnych, dlatego produkty wychodzące spod ich pieczy z pewnością posłużą wiele lat. Wybierając stelaże podtynkowe warto także zwrócić uwagę na ilość lat gwarancji oferowanych przez producenta – są to bowiem produkty, które nie są łatwe w ewentualnej wymianie (często konieczne staje się kucie zabudowy). Ceny tych produktów wahają się w granicach od około 400 do nawet 1 500 zł. Stelaże podtynkowe, które są dobrej jakości i wytrzymują wiele lat można jednak nabyć za około 650 zł.

Najlepsze stelaże podtynkowe

Kupując zestaw do WC, warto wcześniej zwrócić uwagę na 3 topowe produkty, których cena oraz jakość idą ze sobą w parze. Są to:

1) Element montażowy Duofix do WC Sigma 12 cm H112 Geberit 111.320.00.5

2-stelaze-podtynkowe-zestawienie-najlepszych-produktow-element-montazowy-duofix-do-wc-sigma-12-cm-b80-130-h112-geberit-111385005

Ten zestaw przeznaczony jest dla osób szukających modelu ze średniej półki, który będzie przede wszystkim wytrzymały. Dużą zaletą produktu jest jego cicha praca – dzięki zastosowanej technologii odgłos spłukiwania wody jest tutaj zminimalizowany. Ogromnym plusem marki Geberit jest wieloletnia gwarancja – w tym przypadku jest to aż 10 lat.

2) Zestaw kompletny 5w1 – stelaż podtynkowy z przyciskiem Grohe Rapid SL Fresh Cosmopolitan 38827000

2-stelaze-podtynkowe-zestawienie-najlepszych-produktow-element-montazowy-kombifix-do-wc-omega-h98-geberit-110010001

Ten zestaw jest kompletnym hitem wśród stelaży marki Grohe. Jest to jeden z najchętniej wybieranych zestawów do WC przez instalatorów w 2016 roku. Co wyróżnia ten produkt od innych stelaży podtynkowych? Zalet jest kilka. Przede wszystkim bardzo dobra jakość produktu (został wyprodukowany w Niemczech), przystępna cena oraz możliwość instalacji przycisku pionowo lub poziomo. Dodatkową funkcją jest zastosowanie technologii EcoJoy, dzięki której zużycie wody maleje o kilkadziesiąt procent w porównaniu z tradycyjnym stelażem (bez zastosowania dodatkowych technologii).

3) Element montażowy Duofix do WC Omega H98 Geberit 111.030.00.1

2-stelaze-podtynkowe-zestawienie-najlepszych-produktowzestaw-kompletny-5w1-stelaz-podtynkowy-z-przyciskiem-grohe-rapid-sl-fresh-cosmopolitan-38827000

Plusem tego modelu jest możliwość zamontowania spłuczki zarówno z przodu, jak i od góry. Spłukiwane jest dwudzielne, co pozwala na oszczędność wody. Producenci w tym przypadku postawili głównie na wytrzymałość produktu (10 lat gwarancji), oszczędność wody, jak i wyciszenie pracy produktu.

Elementy dodatkowe

Kupując stelaże podtynkowe koniecznie należy wziąć pod uwagę także możliwość doboru przycisku spłukującego (zazwyczaj kupuje się je oddzielnie) – nie każdy przycisk pasuje do każdego stelażu. Ważne także są takie elementy jak: szerokość stelaża (szczególnie przy małych łazienkach), ilość mocowań produktu, pojemność spłuczki oraz materiał, z jakiego została wykonana. Dodatkowo ważne, by zwrócić uwagę na to czy jest to stelaż niski czy wysoki – ma to znaczenie szczególnie przy małych łazienkach.

Warto wcześniej rozejrzeć się w sklepach internetowych za stelażami podtynkowymi oraz zapoznać się z cenami i produktami, jakie oferują marki, np. w sklepie allto.pl. Często tym sposobem możemy zakupić produkty w dużo niższych cenach niż w sklepach stacjonarnych.