Jak sprzedawać rękodzieło i nieźle na tym zarobić?

Coraz więcej osób zajmuje się produkcją rękodzieła, odkrywając w sobie talenty plastyczne i manualne. Zajęcie to pozwala na kreatywne zagospodarowanie czasu wolnego, doskonale stymuluje intelektualnie, a przy tym można nim się zajmować wtedy, kiedy mamy na to czas, bez żadnej presji. Oczywiście jest to doskonały sposób na to, by zawsze mieć pod ręką oryginalny prezent dla najbliższych, ale gdy uzbiera się całkiem sporo naszych hand-made’owych arcydzieł, warto pomyśleć o ich sprzedaży, bowiem jest to szansa na dodatkowy zarobek. Najlepszym miejscem do tego typu działalności jest oczywiście internet. A zatem, gdzie i jak sprzedawać rękodzieło w internecie?

da1dfa654f869b5db0df67782ddb017c

Gdzie sprzedawać rękodzieło w internecie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym gdzie i jak sprzedawać rękodzieło – mamy sprawdzone rozwiązanie. Jednym ze sposobów na sprzedaż rękodzieła są aukcje internetowe, które polegają na wystawieniu oferty i czekaniu na najlepszą propozycję cenową od klientów. Kiedy taka aukcja dobiegnie końca, musimy sprzedać daną rzecz za najwyższą wylicytowaną kwotę. Jest to oczywiście jeden ze sposobów sprzedaży rękodzieła, ale jest w nim pewien haczyk.

Otóż, jeśli wystawimy jakąś rzecz przykładowo za minimum 10 zł, to prawdopodobnie osoby licytujące będą przebijały oferty o 1 zł, a w ostatecznym rozrachunku kwota maksymalna wyniesie powiedzmy 16 zł. W takiej sytuacji musimy sprzedać ją za wylicytowaną cenę, bowiem aukcji nie można odwołać, mimo że w sklepie internetowym prawdopodobnie rzecz ta sprzedałaby się za 30 zł i to bez prowizji dla portalu aukcyjnego.

Inną formą sprzedaży rękodzieła są strony z ogłoszeniami (uwaga może się to wiązać z dodatkowymi kosztami, np. prowizjami) lub na platformach zrzeszających osoby o podobnych zainteresowaniach. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi KupHandmade.pl.

KupHandmade.pl – sklep z rękodziełem

KupHandmade.pl to platforma, której głównym celem jest promowanie rękodzieła, jak również umożliwienie zainteresowanym klientom nabycia oryginalnych i niepowtarzalnych rzeczy wykonanych ręcznie. Udostępnia ona miejsce do stworzenia własnego „butiku”, czyli takiej własnej mini-strony internetowej, na której można zamieścić swoje dane, na przykład: linki do swojego konta na Instagramie czy na Facebooku, kontakt mailowy lub telefoniczny, cenny produktów itp. To właściciel „butiku” samodzielnie wystawia przedmioty handmade i ustala ceny za swoje rękodzieło, ewentualnie oferuje różnego rodzaju promocje, a przy udanej sprzedaży wysyła przedmiot do klienta.

Jeśli chodzi o koszty to jedyne, z czym musimy się liczyć to z niewielkim abonamentem. I tu mamy do wyboru: kwartalny, półroczny lub roczny. Jednak przez 14 miesięcy od otwarcia portalu – od listopada 2018 r. do końca grudnia 2019 r. – abonament nie jest wcale pobierany. Ten czas przeznaczony jest niejako na stworzenie własnej bazy rękodzielników i przyciągnięcie do siebie klientów. Platforma nie pobiera również żadnych prowizji od sprzedanych przedmiotów. KupHandmade.pl to doskonały pomysł na rozkręcenie własnej działalności z rękodziełem i sprawdzenie czy taka forma zajęcia może być dla nas także dodatkowym źródeł dochodów i czy warto w nią zainwestować więcej czasu oraz energii.

Więcej: https://kuphandmade.pl/