Jak sprawdzić opłacalność fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii stało się w ostatnich latach bardzo modne. Poza kwestiami ekologicznymi bardzo istotny jest również aspekt ekonomiczny. Wielu przedsiębiorców oraz mnóstwo osób prywatnych zastanawia się, czy wykorzystanie fotowoltaiki jest opłacalne

solar-panel-array-1794503-min-1024x768

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii stało się w ostatnich latach bardzo modne. Poza kwestiami ekologicznymi bardzo istotny jest również aspekt ekonomiczny. Wielu przedsiębiorców oraz mnóstwo osób prywatnych zastanawia się, czy wykorzystanie fotowoltaiki jest opłacalne. Chcąc wstępnie oszacować opłacalność inwestycji, można sprawdzić to na naszej stronie firmowej, gdzie znajduje się kalkulator fotowoltaiki, który pozwala oszacować produkcję prądu w określonych warunkach oraz to, jaką instalację należałoby wykorzystać u Państwa w domu. Można to sprawdzić w odpowiedniej zakładce na Feste.pl – oficjalnej stronie internetowej naszej firmy w Warszawie.

Od czego zależy opłacalność fotowoltaiki?

Opłacalność wykorzystania instalacji fotowoltaicznej jest zależna od aktualnych cen energii, kosztów założenia elektrowni fotowoltaicznej oraz dziennej produkcji, której jest w stanie podołać. My oferujemy atrakcyjne ceny oraz montaż fotowoltaiki w optymalnej konfiguracji, co sprawi, że będzie to inwestycja opłacalna, a okres zwracania się jej to od 10 do 20 lat. Oczywiście to tylko wstępne szacunki, a w celu ustalenia większej ilości szczegółów, zapraszamy do kontaktu.

Czy fotowoltaika dla firm jest opłacalna?

Firmy co prawda mogą wrzucić sobie w koszty ceny energii, co sprawia, że część kosztów jest niwelowana przez system podatkowy. Jednak decydując się na inwestycję w energię odnawialną, również można tę inwestycję zoptymalizować pod kątem podatkowym i uzyskać na przykład dofinansowanie fotowoltaiki. Istnieje też opcja skorzystania z odpowiedniego leasingu, który sprawi, że kwota inwestycji stanie się kosztem.

Elektrownia słoneczna – jaka jest wymagana kwota inwestycji?

Kwota inwestycji jest zależna od:

  • Ceny montażu
  • Ceny sprzętu
  • Warunków, w których montuje się instalację

Biorąc pod uwagę, że każda firma ma zupełnie inne potrzeby, trudno jest oszacować konkretną kwotę. By dowiedzieć się więcej, najlepiej jest się z nami skontaktować i zapytać o szczegóły. Najmniej instalacje to koszt już od kilku tysięcy złotych.