Sprawdzamy płyty gazowe firmy Solgaz

Dobór wyposażenia kuchni od zawsze było bardzo problematyczny, ponieważ jest to wybór pomiędzy ich funkcjonalnością a przyjemną dla oka prezencją. Dzięki technologii możemy na szczęście zapomnieć o tym dylemacie, ponieważ płyty gazowe są ucieleśnieniem tych obydwóch cech. Ich gustowny wygląd nadaje kuchni wyjątkowego charakteru, a możliwości, jakie oferują, z pewnością zmienią nasze podejście do przygotowywania codziennych potraw.

Cechy płyt gazowych

Jako alternatywa dla najczęściej spotykanych kuchenek gazowych, płyty wielokrotnie przewyższają  je wydajnością oraz funkcjonalnością. Przede wszystkim, koniec z wystającymi palnikami, które nie dość, że szybko się osmalają, to jeszcze mogą nas poparzyć. Płyta gazowa ma stałą, płaską powierzchnię, a wszelkie działania odbywają się za pomocą panelu dotykowego. Za jego pośrednictwem jesteśmy w stanie operować każdym z pól z osobna, programując mu konkretne zadanie, czas wyłączenia, intensywność „płomienia” oraz specjalne tryby dostosowane do różnych rodzajów potraw.

Dzięki blokadzie na wspomnianej wcześniej całkowicie płaskiej powierzchni niemożliwe jest także, aby przez przypadek dziecko uruchomiło płytę i się zraniło lub zaczęło ulatniać gaz. Gorące miejsca na płycie zmieniają kolor na czerwony, dzięki czemu łatwo się zorientować, które pola osiągnęły już odpowiednią temperaturę. Bardzo ważny jest także fakt, że płyta gazowa nie wytwarza promieniowania o wysokiej częstotliwości, co jest znacznym ułatwieniem dla osób korzystających z rozrusznika serca.

Jeżeli chodzi o wydajność takiego urządzenia, to jest ono z pewnością o wiele lepsze od zwykłych kuchenek. Płyty gazowe Solgaz potrafią wykorzystać niemal każdy rodzaj gazu, a także zużyją go o około połowę mniej niż klasyczna kuchenka. Dużym atutem jest także spalanie w temperaturze 800 stopni, co sprawia, że wszelkie osady są śladowe, a zużycie energii o wiele lepiej zoptymalizowane.

Na koniec sprawa niebanalna dla wielu z nas – wygląd. Gładka płyta gazowa Solgaz prezentuje się rewelacyjnie ze swoją błyszczącą powierzchnią, a oszczędność miejsca nierzadko jest elementem decydującym o zakupie. To jednak nie wszystko. Płyta będzie się świetnie komponować z kuchniami wykorzystującymi granitowe blaty, co w połączeniu da ekstrawagancki i gustowny wystrój.

Ciężko jest się doszukać jakichkolwiek wad tego produktu z wyjątkiem początkowego kosztu, który i tak nie jest o wiele wyższy od ceny standardowej kuchenki. Oszczędność, wydajność, a nawet prezencja to trzy mocne argumenty, dla których warto zapoznać się z płytami gazowymi firmy Solgaz.

Płyta Solgaz w sklepie Gazpodszklem.pl to atrakcyjna kuchenka do każdej nowoczesnej kuchni.