Sposoby na odświeżenie wnętrza

Masz poczucie, że Twojemu wnętrzu przydałoby się trochę nowej energii i świeżości. Chciałbyś je trochę odświeżyć, ale nie masz żadnych pomysłów? W takim razie podpowiemy Ci, jak w kilku krokach całkowicie odmienić wnętrze. Zobaczysz, że czasem wystarczy tylko mała zmiana, by pomieszczenie zyskało zupełnie inny charakter.

szablony

Wiosenne porządki

No cóż, trudno nie zgodzić się z faktem, że czasem wystarczy jedynie posprzątać, by wnętrze zyskało trochę przytulności. Ostatnio coraz popularniejszy jest styl skandynawski we wnętrzach. Łatwo go uzyskać. Czasami wystarczy jedynie pozbyć się przedmiotów, które niepotrzebnie zagracają przestrzeń i sprawiają, że wnętrze jest przytłoczone. Zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego, we wnętrzach powinny królować prostota i minimalizm. Przykładowo kuchnię możemy nieco odświeżyć poprzez schowanie wszelkich urządzeń i przedmiotów, które znajdują się na blacie. Zostawmy tylko te, z których rzeczywiście na co dzień korzystamy. Uprzątnijmy też komodę w salonie. Często stawiamy tam niepotrzebne bibeloty – każdy z innej parafii. Generalne porządki z pewnością uświadomią nam, że wielu rzeczy, które rozstawiamy w pomieszczeniach, po prostu nie potrzebujemy.

Trochę koloru!

Twoim wnętrzom przydałoby się trochę więcej koloru? Nie musisz od razu zmieniać kolorów ścian, by przywrócić salonowi czy sypialni dawny blask. Czasami jeden mały dodatek potrafi zmienić wszystko. Jeśli wydaje Ci się, że w Twoim salonie zrobiło się ponuro, wymień tradycyjny fotel na fotel typu uszak, na przykład w kolorze intensywnej żółci czy czerwieni. Zainwestuj w kolorowy dywan albo ozdobny świecznik. Do sypialni kup kolorową narzutę albo dekoracyjne poduszki. Możesz też zaopatrzyć się w nietypowy stolik nocny, np. wiszący lub tapicerowany, który idealnie nada się do wnętrza urządzonego w stylu glamour.

Co ze ścianami?

Zmiana koloru farby na ścianie wiąże się z niemałym remontem. Żeby pomalować pokój, często musimy poprzestawiać lub wynieść meble oraz odpowiednio je zabezpieczyć. Nigdy też nie mamy pewności, czy rzeczywiście kolor, który wybraliśmy, będzie prezentować się atrakcyjnie w naszym wnętrzu. Wiele osób obawia się wizji wszechobecnego bałaganu, dlatego poszukuje mniej inwazyjnych sposobów. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą okazać się naklejki dekoracyjne. Jeśli chodzi o wzory, mamy naprawdę sporo możliwości. Do wyboru są nie tylko napisy i cytaty, ale również wzory zwierząt, drzew czy innych roślin. Dzięki nim możemy ozdobić ściany w salonie czy wprowadzić radosny klimat do pokoju dziecięcego. Naklejki mogą być zarówno czarne, jak i kolorowe.

Ze względu na to, że do wyboru mamy produkty różnej wielkości, nadadzą się one zarówno do wielkich pomieszczeń, jak i małych pokoików. Mogą one mieć również różne przeznaczenie. Na rynku spotkamy zarówno drobne naklejki, np. idealne jako obramowanie włącznika światła, jak i wielkie naklejki na pół czy całą ścianę. Ich montaż jest niezwykle prosty. Producenci naklejek oferują nam produkty wysokiej jakości, które nie odklejają się po kilku dniach. Dzięki nim możemy całkowicie odmienić nasze wnętrze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Szablon-Studio oferującego szablony i naklejki dekoracyjne na ścianę.