Sposób na przeciekający taras

Sposób na przeciekający taras – hydroizolacja na płytki

Jeżeli jesteś właścicielem domu z tarasem nad poziomem gruntu, ten problem może cię dotyczyć. Czy zauważyłeś, że twój taras przecieka? Nie udało ci się znaleźć nieszczelności lub po usunięciu jednej, za chwilę pojawiła się następna? Niestety, technologia wykonywania balkonów i tarasów jest bardzo wymagająca i jakiekolwiek niedociągnięcia, mogą prowadzić do poważnych problemów w przyszłości. Sprawa komplikuje się, tym bardziej że jakiekolwiek prace budowlane związane z naprawą nieszczelności, są kosztowne i bardzo czasochłonne. Co zatem można zrobić? Istnieje jedno skuteczne, a przy tym stosunkowo proste rozwiązanie. Jest nim hydroizolacja https://durodach.pl/ nakładana na stare płytki ceramiczne, klejone na balkonie lub tarasie.

Dlaczego hydroizolacja balkonu jest tak ważna?

Przeciekający balkon to jedna z najgorszych rzeczy, która może się zdarzyć w każdym domu. Niestety jest to dość powszechny problem, i większość osób nie wie, jak sobie z nim poradzić. Rozwiązaniem jest płynna hydroizolacja bez zrywania płytek z balkonu. Po ich uprzednim dokładnym wyczyszczeniu i wysuszeniu nakłada się preparat na ich powierzchnię. Nieszczelności najczęściej powstają w okolicach fug, a powodem tego jest kurcząca się i pękająca masa wypełniająca szczeliny. Użycie produktów niskiej jakości, nieprawidłowy sposób fugowania, czy w końcu wykonywanie tego przy zbyt wysokich temperaturach. To najczęstsze przyczyny tego stanu rzeczy. Walka domowymi sposobami z przeciekającym balkonem najczęściej skazana jest na porażkę. Używanie nieprzeznaczonych do tego środków jest skuteczne tylko na chwilę. Już po pierwszej zimie może dojść do obkurczenia się mas uszczelniających i przeciek pojawi się ponownie. Użycie wskazanej przez nas hydroizolacji raz na zawsze rozwiązuje ten problem, zapewniając jednocześnie odpowiednie podłoże do ułożenia na nim nowych płytek. Co się stanie, jeśli balkon pozostawimy w obecnym stanie i nadal będzie przeciekać? Ciągłe przeciekanie balkonu doprowadzi do jego trwałego uszkodzenia, odpadania tynku, a także zabrudzenia elewacji. Nadmiar zalegającej wewnątrz wilgoci jest szczególny groźny zimą, kiedy będzie dochodzić do jej wielokrotnego zamarzania i rozsadzania konstrukcji balkonu.

Hydroizolacja tarasu nakładana na stare płytki

W wielu budynkach mieszkalnych, ale i użytkowych, projektowało i wykonywało się tarasy nad innymi pomieszczeniami. Rozwiązaniu temu nie można było odmówić funkcjonalności, ale i problematyczności. Niewystarczająco zaizolowane termicznie stropy, powodowały znaczne straty ciepła, a źle wykonana hydroizolacja odpowiadała za to, że znajdujące się poniżej tarasu elementy budynku ulegały zawilgoceniu. Jeżeli ten problem dotyczy także twojej nieruchomości, czym prędzej należy go rozwiązać. Uspokajamy cię, obejdzie się bez zrywania płytek, a sama naprawa tarasu będzie szybka i przyjemna. Zastosowana przez ciebie hydroizolacja tarasu utworzy na jego powierzchni szczelną i wytrzymałą powłokę, po której można chodzić, ale wskazane jest jej dalsze zabezpieczenie. W jaki sposób? Na przykład układając nowe płytki lub deski tarasowe. W jaki sposób nakłada się hydroizolację na istniejące płytki? Po wcześniejszym umyciu posadzki czystą wodą należy pozostawić ją do wyschnięcia, a następnie wałkiem lub szczotką nakładamy masę na powierzchnię, dokładnie pokrywając nią całą powierzchnię tarasu. Szczególnie dużo uwagi należy poświęcić okolicy narożników, w których to najczęściej dochodzi do przecieków i powstawania nieszczelności.