Ślusarstwo jako nowoczesne rzemiosło

Ślusarstwo to szlachetne rzemiosło, znane już od czasów starożytnych.

grid-2527559_1280

To też jedna z nielicznych profesji, która przetrwała do naszych czasów, dostosowała się do aktualnych wymogów, uległa potrzebnym metamorfozom i obdarza ludzi wspaniałymi wyrobami. Ślusarstwo polega na obróbce metali, wykonywaniu przeróżnych mniejszych i większych przedmiotów metalowych, a także na ich montażu i naprawie urządzeń technicznych.

Współczesne zakłady ślusarskie rozwijają szereg nowoczesnych usług, takich jak np. cięcie metalu strumieniem wody, laserem, gilotyną, palnikiem gazowym, na piłach taśmowych, cięcie blach, cięcie kształtowników. Oferują szereg gotowych wyrobów takich, jak np. blachy, kątowniki, kształtowniki, siatki i kraty podekstowe, rury, akcesoria i wile innych żelaznych produktów. Oczywiście, ślusarstwo zajmuje się także samodzielnym wyrabianiem produktów na zamówienie klienta. Popularnością cieszą się ogrodzenia stalowe, które nie tylko są solidne, wytrzymałe i niemalże niezniszczalne, ze względu na rodzaj materiału, z którego są wykonane, ale także elegancko się prezentują. Bramy stalowe są efektownym uzupełnieniem ogrodzenia. Przybierają wiele kształtów, rodzajów i rozmiarów. Ślusarze to często prawdziwi artyści, zdolni wykreować niepowtarzalne i zachwycające oryginalnością produkty, czego świetnym przykładem są schody stalowe zewnętrzne i wewnętrzne, kręte, zawiłe, często zaskakujące swoim gustownym wizerunkiem. Produkty metalowe, mimo, że wykonane z ciężkiego materiału niejednokrotnie zadziwiają misternością, lekkością i ornamentowym zdobnictwem. Żeliwo wkomponowywane jest w nowoczesne budynki, minimalistyczne przestrzenie, ale także w pałacowe, bogato zdobione powierzchnie. Do jego niezaprzeczalnych zalet należy niezniszczalność, trwałość, łatwość konserwacji, ale także gustowność wizerunku. Stalowe produkty często są wielopokoleniowymi inwestycjami.

Ślusarstwo oferuje wiele właściwych sobie, często autorskich produktów, ale zdolne jest dostosować się do indywidualnych potrzeb klienta. Projekty, z którymi on przychodzi są starannie analizowane, planowane oraz rozpracowywane pod względem kosztorysu.