SaphirKeramik – rewolucja w ceramice

Nowoczesne kształty, ekstremalnie cienkie ścianki i gwarancja trwałości. Czy możliwe jest połączenie tych cech w produktach ceramiki sanitarnej? Marka Laufen udowadnia, że tak, wprowadzając na rynek ceramikę wykonaną z zaawansowanego technologicznie materiału SaphirKeramik™.

07_MainBanner_Home_SaphirKeramik_1(760)

Efekt prac badawczych. Rewolucja w świecie designu wiąże się z niespotykanymi do tej pory właściwościami nadawania kształtu. Zwiększenie twardości, odporności i jednocześnie plastyczności jest wynikiem zastosowania domieszki korundu (AI2O3). W swojej czystej postaci jest bezbarwny, ale zmieszanie go z surowcem krzemionkowym pozwala na uzyskanie efektu lśniącej bieli materiału.

Delikatna stylistyka idealnych linii, filigranowe ścianki o minimalnym promieniu zaledwie 1-2 mm i ciekawe kształty specjalistów marki Laufen to przełomowe odkrycie zaskakujące projektantów oraz designerów. Stworzony przez nich innowacyjny technologicznie materiał SaphirKeramik™ daje nieznane dotąd możliwości projektowania ceramiki, pozwalając na większą finezję tworzenia

– to wynik stosowania materiału SaphirKeramik™. Wykonanie produktów o nietypowym wzornictwie do tej pory wymagało stosowania materiałów kompozytowych, szkła lub stali emaliowanej. Innowacyjna technologia, rozszerzając możliwości istniejących na rynku rozwiązań, nadaje materiałowi nieosiągalne do tej pory właściwości i swobodę w projektowaniu. Dodatkowo, zastosowanie SaphirKeramik™ wpływa na niższe koszty zużycia surowców oraz energii wykorzystywanej podczas procesu produkcyjnego. Umywalki wykonane w tej technologii są również higieniczne i odporne na działanie detergentów.

Przykłady realizacji z wykorzystaniem technologii SaphirKeramik™:

Kartell by Laufen

Umywalki nablatowe z serii Kartell by Laufen to przykłady wykorzystujące materiał Saphirkeramik™. Wyrazista geometria ceramicznych brył jest dowodem na poszukiwanie innowacyjnych, lekkich rozwiązań wpisujących się w nowoczesne wnętrza miłośników designu i ekologii.

Living Square

Nablatowe umywalki z nowej kolekcji Living Square zaprojektowanej przez Andreasa Dimitriadisa to eleganckie modele o gładkiej powierzchni i wyrazistych konturach – prawdziwe arcydzieła sztuki ceramicznej. Ich dopełnieniem jest ceramiczna osłona odpływu.

Laufen jest jednym ze światowych liderów branży wyposażenia łazienek, słynącym ze znakomitego dizajnu, elegancji i niepowtarzalnego stylu. Firma powstała ponad 100 lat temu w szwajcarskim mieście Laufen i jest obecna w 135 krajach świata. Produkty sygnowane marką Laufen to dzieła najwybitniejszych światowych projektantów, do których należą m.in. Wiel Arets, Stefano Giovanonni, Hartmut Esslinger, Alberto Alessi, Ludovica i Roberto Palomba. Produkty Laufen są przyjazne środowisku, pozwalają na oszczędność wody. W ofercie firmy znajduje się ceramika sanitarna, meble, wanny, kabiny i ścianki natryskowe, baterie, akcesoria łazienkowe oraz seria produktów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Produkty marki Laufen stanowią znakomite rozwiązanie zarówno dla Klientów indywidualnych, którzy cenią sobie oryginalną ceramikę łazienkową, jak również dla hoteli i innych miejsc użytku publicznego.

Więcej informacji na stronie www.laufen.pl