Czy samodzielne udrażnianie rur może je zepsuć?

Gdy przyjdzie nam się zmierzyć z zatkaną rurą w domu, często decydujemy się na samodzielną walkę z problemem zamiast wezwać fachowca. Czy to na pewno dobre rozwiązanie?

staltechnikawodadom

Samodzielność vs. fachowiec

Wiele zależy od rodzaju awarii oraz naszych umiejętności i posiadanego sprzętu, bowiem nie zawsze będziemy w stanie poradzić sobie bez wsparcia specjalisty. Czasem nawet pozorne usterki, jeśli źle się zabierzemy do ich naprawy mogą przerodzić się w większe awarie. A awarii może być sporo. Od zatkanego odpływu w zlewie, problemów z toaletą, do dużo poważniejszych, jak zatkane rury o różnej przyczynie. W tym ostatnim przypadku można mieć pewność, że samodzielnie nawet nie namierzymy przyczyny, a co dopiero mówić o jej eliminacji? Jednak także drobniejsze problemy mogą przekształcić się w poważniejsze, jeśli źle się do nich zabierzemy. Dlatego warto naprawdę dobrze zastanowić się, czy damy radę samodzielnie.

Samodzielność- co może pójść nie tak?

Niektórzy twierdzą, że co można popsuć przetykając rury? Otóż może. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę czas potrzebny na zlokalizowanie usterki, co bez sprzętu bywa utrudnione, a często nawet niemożliwe. Okazuje się, że pozorne usunięcie usterki wraca ze zdwojoną siłą. Rury zapychają się z różnych powodów i to właśnie w zależności od przyczyny zależy jaka metoda będzie skuteczna. Przetykanie zatorów domowymi sposobami bywa jednak ryzykowne. Dlaczego? Chemia z jakiej się korzysta może mieć szkodliwy wpływ zarówno na zdrowie człowieka (powodując problemy z oddychaniem), a także uszkodzić nasze rury, szczególnie gdy instalacja wykonana jest z części aluminiowych.

Pomoc fachowca

Samodzielność nie zawsze popłaca, dlatego w pierwszej kolejności warto rozważyć powierzenia zadania fachowcom. Oszczędność czasu i zdrowia, ale również pewność, że usterka zostanie prawidłowo zlokalizowana i skutecznie usunięta. Udrażnianie rur Stankan wykorzystuje nowoczesny sprzęt, w tym również kamery mające na celu monitoring sieci rur, co poza diagnozą problemu, pozwoli uzyskać także informacje dotyczące ogólnego stanu technicznego instalacji domowej.