Salon w stylu glamour – jakie meble wybrać?

Wytworne wnętrza wypełnione bogato zdobionymi dodatkami, to styl glamour, który jest idealnym wykończeniem salonu i wbrew pozorom mogą się w nim znaleźć również nowoczesne meble pokojowe. Ważne jest dodanie do wnętrza akcentów, które sprawią, że w pomieszczeniu będzie panowała gra świateł, która efektownie wypełni pomieszczenie. Oczywiście główną rolę w salonie odgrywają meble, zatem jakie wybrać do salonu w stylu glamour?

meble-pokojowe

Styl schabby chic, czyli odsłona stylu skandynawskiego w wersji glamour

Choć styl glamour sam w sobie jest zaprzeczeniem skandynawskiego minimalizmu, to jednak pojawiają się eklektyczne wersje, stworzone dla tych którzy lubią do wnętrza dodać więcej biżuteryjnego charakteru. W schabby chic nie brakuje więc złoconych elementów w połączeniu z jasnymi, często nabłyszczanymi meblami, pokrytymi akrylową powłoką. Nieodzowne są tu lustra w dekoracyjnych ramach, które świetnie komponować się będą z szafkami rtv, posiadającymi gładkie i przejrzyste jak zwierciadło fronty. Nie może zabraknąć również tapicerowanych, pikowanych foteli oraz sof, czyli mebli pokojowych nawiązujących do stylu rokoko. To co wydawać by się mogło niespójnym połączeniem w takim wydaniu zdecydowanie się broni, tworząc reprezentacyjne wnętrze.

Gustawiański styl – czyli królewskie wnętrza w szwedzkim stylu

Pałacowa odsłona stylu skandynawskiego jak najbardziej wpisuje się w stylistykę glamour. Wnętrza inspirowane pałacami króla Gustawa III charakteryzuje umiar i większa prostota w formie niż w przypadku stylu barokowego. Niemniej jednak nie brakuje tu również bardziej wytwornych akcentów w postaci tapicerowanych tkanin czy zaokrąglonych i geometrycznych form mebli pokojowych koniecznie w białych lub pastelowych barwach, które mogą być lekko postarzane. Świetnie sprawdzą się tu proste i geometryczne, nowoczesne meble pokojowe w postaci szafki, stojących półek i wiszących regałów pozbawionych wyraźnych zdobień z akcentem w postaci chromowanych uchwytów. Wszystko to tworzy spójną nowoczesną elegancję z nutą eklektyzmu.

Ludwikowski szyk w salonie

Styl glamour we wnętrzu salonu może stanowić połączenie mebli stylizowanych, utrzymanych w stylu barokowym. Kwintesencję takiej aranżacji stanowi wystrój w stylu Ludwika XIV. Z okrągłymi meblami pokrytymi welurowymi tkaninami i zdobionymi profilowanymi nogami, a także stylowymi sekretarzykami pokrytymi rzeźbieniami i złoceniami. Ponieważ jednak takie wytworne meble prezentują się dość ciężko warto zdecydować się na włączenie do stylu glamour nuty nowoczesności. W każdym salonie strefa relaksu pełni najważniejszą rolę, a jej elementem jest niewątpliwie szafka rtv. Nawet do stylizowanych mebli można dobrać proste w formie, nowoczesne meble pokojowe, utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej.

Nowojorski klimat w twoim salonie

Salon w stylu glamour to nie tylko eklektyczne wnętrza, ale również inspiracje czerpane z nowoczesnych apartamentowców. Nie może tam zabraknąć skórzanych mebli pokojowych w połączeniu z drewnianymi, nowoczesnymi szafkami. Nie można zapomnieć również o charakterystycznych dla stylu glamour żyrandolach, które stanowią tutaj dodatkowy akcent dekoracyjny. W stylu nowojorskim nie może zabraknąć również eleganckich długich zasłon, koniecznie w jasnej, dodatkowo rozświetlającej wnętrze kolorystyce. Oczywiście w takim wnętrzu można postawić również na kontrasty w stylu black and white, bądź inne zestawienia kolorystyczne, np. brązu z czernią w wykończeniu mebli w kontraście do pastelowych kolorów ścian. Na kanapach nie można zapomnieć o dekoracyjnych dużych poduszkach, które dodają wnętrzu salonu przytulnego charakteru.

Do salonu w stylu glamour można zatem wybrać zarówno meble stylizowane, jak i nowoczesne. Eklektyczne wnętrza są obecnie bardzo modne, dlatego z powodzeniem można również łączyć obydwa rozwiązania. Ważne by salon stanowił nie tylko reprezentacyjne miejsce, ale także takie w którym doskonale się odpoczywa. Takie potrzeby spełnia styl glamour, który łączy w sobie wytworne i jednocześnie niezwykle wygodne elementy w wystroju wnętrza salonu.