Jak rozświetlić ciemną przestrzeń?

W gęstych zabudowach miejskich, pośród mocno zacienionej strefy budynku czy z wysokimi drzewami w pakiecie lub małymi oknami we wnętrzu, zwłaszcza we wschodniej i północnej stronie elewacji, często jest problem z odpowiednim światłem. Jak skutecznie wyeliminować mrok w mieszkaniu? Prezentujemy kilka rozwiązań, które są w stanie rozświetlić ciemną przestrzeń.

pexels-photo-141673

Zasada 3 świateł

Jasne kolory, przeszklona przestrzeń i siła sztucznego światła to najpopularniejsze z opcji, które sprawiają, że wnętrze nabiera nowego charakteru i przestaje deprymować mrocznością. Dbanie o harmonię w domu jest niezwykle istotne, ponieważ wpływa na nasze samopoczucie i stymuluje do działania. Mrok zdecydowanie psuje atmosferę i powoduje, iż konkretny styl wnętrza nie robi takiego wrażenia, jakie powinien.

Fototapety na start!

Słabe oświetlenie w pomieszczeniach nierzadko wynika z błędnego dopasowania kolorystyki na ścianach. Odpowiedni wybór farb ma ogromny wpływ na ilość światła naturalnego we wnętrzu: biel, pastele i barwna jasność to fundamenty dla zachowania właściwie doświetlonej przestrzeni. Dzięki temu w prosty sposób jesteśmy w stanie dodać blasku w salonie czy w pokoju dziecięcym oraz optycznie je zwiększyć. Co więcej, doskonałą okazją do rozświetlenia pomieszczenia jest zastosowanie fototapety, których tysiące wzorów i kolorów dostępne są pod adresem  http://iruto.pl/. Ich stonowane barwy i konkretne motywy z pewnością dopełnią efektu.

Kruche szkło – mocne światło

W sytuacji, kiedy do wnętrza nie dociera dużo światła, warto zastanowić się nad montażem szklanych pustaków lub paneli. Najlepiej jest zdecydować się na szkło przezroczyste lub barwione, w zależności od charakteru danej przestrzeni i jej przeznaczenia. Ponadto na rynku dostępne są również specjalne ścianki działowe z płyt poliwęglanowych – materiału niezwykle lekkiego, odpornego na czynniki zewnętrzne i wysokiej przepuszczalności światła słonecznego, co niewątpliwie rozświetli przestrzeń.

Oprócz tego rodzaju rozwiązań istnieje także opcja sztucznego doświetlenia wnętrza – lampy wiszące, kinkiety, lampy stojące, reflektory. Decydując się na tę możliwość, należy pamiętać o chłodnym świetle w celu uzyskania satysfakcjonującego rezultatu.

Dzięki wielu wariantom rozświetlającym, ciemne wnętrza nie stanowią już żadnego problemu.