Rolety rzymskie – co warto o nich wiedzieć?

Temat wystroju wnętrz jest niezwykle duży i szeroki, zwłaszcza, jeśli chodzi o wybór rolet, zasłon czy firan. Stoisz przed takim dylematem? Zobacz, co warto wiedzieć o roletach rzymskich.

Kitchen and living room

Natłok inspiracji, pomysłów nie raz potrafi przyprawić o ból głowy. Co więcej, niekiedy trudno o jedno sensowne rozwiązanie. Szukając pomysłów w Internecie okazuje się, że wybrałaś kilka, a nawet kilkanaście i trudno zdecydować się na jedną, którą akurat chciałabyś zastosować u siebie w domu. A co powiesz na rolety rzymskie?

Wygoda i nowoczesność

To zdecydowanie funkcjonalna i efektowna ozdoba okna, chociaż być może niekonwencjonalna. To powiedzmy, pewnego rodzaju kompromis pomiędzy firaną czy zasłoną, a tradycyjną roletą. Nadaje się właściwie to każdego rodzaju wnętrza. Zarówno tego urządzonego w tradycyjnym, klasycznym stylu, ale pasuje także do nowoczesnych wnętrz. Najczęściej używa się ich jednak do podkreślenia uroku wnętrza albo też do „zmiękczenia” jego surowości. Warto wiedzieć, że rolety rzymskie można prać. Przed zakupem trzeba jednak się upewnić czy dany model można łatwo zdemontować.

Wybierz swój ideał

Rolety rzymskie przypominają zwykłe rolety, jednak są zdecydowanie bardziej dekoracyjne. Ładnie układają, mogą mieć falbanki, frędzle, nietypowe obszycia, ozdobne tasiemki czy wstążki itp. Można je uszyć z właściwie każdego rodzaju materiału. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Ich zadaniem jest ochrona przed słońcem i oczywiście przez wzrokiem przechodniów. Przed zakupem rolety rzymskiej warto zastanowić się nad rodzajem materiału, z jakiego ma być ona wykonana. Najlepiej jest zapytać o zdanie doradcę firmę Eksport-Import Henryk Kowalczyk: http://firanyzaslonykarnisze.eu/rolety-rzymskie. Wykwalifikowany specjalista przyjedzie, aby zebrać odpowiednie dane, wziąć pomiary i wybrać najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę wystrój wnętrza. Oczywiście możesz przygotować wstępny projekt, szkic swojego pomysłu, który następnie przedstawisz doradcy.

Kopalnia pomysłów

Inspiracji znajdziesz mnóstwo nie tylko w czasopismach branżowych, ale przede wszystkim w Internecie. Warto przygotować z nich własny projekt i skonsultować go z doradcą. Najczęściej jednak spotyka się rolety rzymskie, które wykonane są z prześwitującego materiału. Chociaż ostatnio w modzie są także te wykonane z cienkiej organzy i woalu. Takie rozwiązanie zastępują grube zasłony, ale jednocześnie wyglądają ozdobnie jak firanki oraz chronią przed słońcem.

A co z montażem?

Tym również często zajmuje się firma, u której zamawiasz rolety. Jednak jest to dziecinne proste. Wiesza się je po prostu na karniszu, tak jak tradycyjne firany. Można również zamocować je do szyny aluminiowej. Podnosi się je za pomocą sznurka lub łańcuszka.

Zapisz

Zapisz