Rolety dzień noc do salonu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rolety dzień noc pojawiają się w polskich mieszkaniach coraz częściej. Kupujący cenią sobie w nich uniwersalność, a także łatwy montaż. Dlaczego warto je zamontować w salonie? Sprawdźmy.

salon (1)

Rolety dzień i noc – popularność nie bez przyczyny

Jeszcze przed paroma laty nasze okna były zdominowane przez zasłony i firany. Z chwilą wejścia do sklepów pierwszych rolet tendencja ta zmieniła się w sposób diametralny. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z efektu rozproszenia światła, jaki dawały tradycyjne rolety. Niektórzy zamiast nich decydowali się na żaluzje, które umożliwiały regulację stopnia dopływu promieniowania słonecznego. I tak – w ślad za oczekiwaniami klientów – pojawiły się na rynku rolety dzień noc, które całkowicie odmieniły wygląd naszych okien, a także połączyły w sobie zalety rolet i żaluzji.

Zalety rolet dzień noc

Rolety dzień noc to niezwykle uniwersalny system zasłony okien. Posiadają unikalną budowę, która sprawia, że nie tylko prezentują się jednocześnie estetycznie i oryginalnie, ale również umożliwiają użytkownikom regulację stopnia zacienienia pomieszczenia. Dzięki temu miejscowo padające światło możemy rozproszyć, a gdy doskwiera nam szczególnie mocne nasłonecznienie zwyczajnie je odciąć. Rolety dzień noc sprawdzą się doskonale szczególnie u tych osób, które mają nieregularny tryb pracy. Pozwolą one na skuteczne ograniczenie dopływu światła nawet w środku dnia.

Rolety złożone są z dwóch rodzajów tkaniny: zaciemniającej i transparentnej, które ułożone są na rolecie naprzemiennie. Taka budowa rolety dzień noc sprawia, że możliwe jest dopasowanie stopnia zacienienia w praktycznie każdym pomieszczeniu i warunkach.

Łatwy montaż

Rolety dzień noc charakteryzują się również łatwym montażem. Możemy je zainstalować nawet na ramie okiennej, bez konieczności wiercenia. Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i wzornictwa możliwe jest ich dobranie do każdego wnętrza. A jeśli poszukujemy czegoś oryginalnego, zawsze możemy zdecydować się na rolety na wymiar. Co pozwoli nam na otrzymanie produktu skrojonego na miarę do aranżacji w naszym mieszkaniu. Rolety dzień noc i wiele innych modeli rolet znajdziemy w sklepie internetowym Rollcenter.