Regały schodkowe – najnowszy styl wyposażenia wnętrz

Gdy urządzamy wnętrza swoich pokoi i salonów, chcemy zazwyczaj aby były one funkcjonalne a do tego, by ich prezencja była ciekawa i niebanalna. Wbrew pozorom niełatwo jest w taki sposób urządzić swoje mieszkanie. Problemem bywa rozsądne zagospodarowanie przestrzeni, brak ogólnej koncepcji aranżacji czy chociażby dylematy związane z doborem odpowiednich mebli. Chcemy w końcu, aby nasze wnętrza nie były zagracone po staroświecku a jednocześnie, by można było w nich przechować wiele niezbędnych rzeczy.

regal-schodkowy

Każdy z nas doskonale pamięta kultowe meblościanki, które zdobiły ściany niemalże każdego mieszkania jeszcze kilkanaście lat temu. Abstrahując od ich walorów estetycznych, trzeba przyznać im jedno – były one naprawdę pojemne. Jakie meble mogą się z nimi równać pod tym względem? I jakie będą nie tylko funkcjonalne, ale i stylowe? Jednym z takich mebli jest z całą pewnością regał schodkowy. Ten wnętrzarski element zachwyci każdego, kto lubuje się w finezyjnych, oryginalnych, ale i przemyślanie skonstruowanych formach.

Regał schodkowy to fantastyczna sprawa: nie zajmuje wiele cennego w każdym domu miejsca, prezentuje się modnie i nowocześnie a do tego pozwala na wiele designerskich, sprytnych kombinacji. Jedną z nich jest umieszczenie na jego półkach niezwykle praktycznych w użytkowaniu, wysuwanych pudełek. Pudełka z pokrywkami bądź te zupełnie otwarte są z kolei wygodnym sposobem na przechowywanie wielu rzeczy. Może to być kolekcja czasopism, posegregowana bielizna czy dziecięce zabawki. W stylowo wsunięte do regału schodkowego, interesująco prezentujące się pudełka możesz włożyć wszystko, co do tej pory nie miało swojego sensownego miejsca. Praktyczne wymiary licznych półek na regale schodkowym naprawdę ułatwiają życie. Dzięki nim zachowanie porządku w pokoju staje się o wiele prostsze.

Design regałów schodkowych nada każdej przestrzeni wyjątkowego charakteru. Chociaż jego wygląd jest minimalistyczny, to tak naprawdę ozdabia całe pomieszczenie i organizuje jego przestrzeń. Komfortowa konstrukcja mebla w połączeniu z ulubionymi dekoracjami to gwarancja efektownej, modernistycznej aranżacji.

Warto zwrócić uwagę również na sam kolor regału schodkowego. Biel i jasne barwy zawsze rozświetlają wnętrza i dodają im lekkości. Jeśli chcemy uzyskać taki właśnie, iście skandynawski efekt, to warto postawić na jasną kolorystykę. Regał schodkowy w ciemnym kolorze, na przykład wenge, to z kolei dobra propozycja dla zwolenników stylu klasycznego czy vintage, w których duży nacisk kładzie się na stylizowane, eleganckie meble. Regał schodkowy to mebel w stu procentach nowoczesny. Jego użytkowanie jest tak wygodne i funkcjonalne, a prezencja tak przyciąga wzrok, że jego zakupu nie da się raczej żałować.


Autorem powyższego wpisu jest Edyta Madzianda – specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu internetowego Edinos.pl. Pracownicy sklepu aktywnie udzielają się w dziedzinie projektowania i urządzania niebanalnych miejsc. Nasi konsultanci chętnie podzielą się z Tobą własnymi wskazówkami. Porozmawiaj z nami. Zapraszamy.