Przygotuj ogród do wiosny – meble i dekoracje

Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych oznak wiosny i cieplejszej aury, która zachęci do wypoczynku na świeżym powietrzu. Już teraz rozpocznijmy przygotowania do sezonu ogrodowego – wybierzmy meble i dekoracje – by z nadejściem słonecznych dni i wyższej temperatury móc wygodnie rozgościć się w przydomowym ogrodzie.

Wyposażenie ogrodu – podstawa udanego wypoczynku

Nawet mały przydomowy ogródek może pełnić rolę przyjemnego kącika wypoczynkowego, jeśli zadbamy o jego wyposażenie. Co powinno wchodzić w jego skład? Przede wszystkim odpowiednie meble ogrodowe, a w dalszej kolejności – dekoracje.

Zestaw mebli do ogrodu umożliwi spożywanie posiłków na świeżym powietrzu czy zaznanie chwili relaksu z poranną kawą lub wieczornym kieliszkiem wina. Dekoracje natomiast pozytywnie wpłyną na estetykę naszego otoczenia, a nawet zapewnią przytulną atmosferę po zmroku.

Meble ogrodowe – które wybrać?

Wybór mebli ogrodowych jest bardzo duży – poszczególne modele różnią się ze względu na materiał wykonania, kolor czy gabaryty. Które z nich sprawdzą się najlepiej w naszym wypadku? Wybierając moduły do naszego ogrodu, weźmy pod uwagę wielkość terenu zielonego – im mniejszy, tym mniej rozbudowany i masywny zestaw mebli wybierzmy. Dobrym wyporem będą elementy składane, które nieużywane, nie będą zajmowały wolnego miejsca.

wp-10-przygotuj-ogrod-do-wiosny-meble-i-dekoracje-2

Meble drewniane maja naturalny charakter i z łatwością wtopią się w ogrodową przestrzeń, jednak również te z metalu mają sporo uroku. Możemy zastąpić je modelami z technorattanu lub tworzywa sztucznego – wiele zależy tu od naszego gustu oraz sumy, jaką chcemy przeznaczyć na meble.

Podstawą wyposażenia ogrodowego jest kwadratowy bądź okrągły stół – do niego dobierzemy siedziska. Do wyboru mamy krzesła, ale także fotele bądź wygodne leżaki i leżanki. Nie zapomnijmy również o najmłodszych domownikach – w ofercie wielu sklepów, również tutaj https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe.html, znajdziemy bogaty asortyment mebli ogrodowych, w tym także stoliki i siedziska ogrodowe dla dzieci. Aby były jeszcze wygodniejsze, uzupełnijmy je miękkimi poduszkami.

Aranżacja ogrodu nie obejdzie się bez dekoracji

Podstawowe wyposażenie ogrodu obejmujące meble czy narzędzia warto uzupełnić różnego rodzaju dodatkami. Mowa o dekoracjach, które dodadzą przestrzeni uroku i umilą wypoczynek w zaciszu ogrodowej zieleni.

wp-10-przygotuj-ogrod-do-wiosny-meble-i-dekoracje-3

Lampion lub latarenka ogrodowa to świetny pomysł na oświetlenie ogrodu po zmierzchu. Ustawimy go na stole ogrodowym, na schodach tarasowych lub powiesimy na gałęzi drzewa.

Oryginalnym sposobem na oświetlenie ogrodu po zmierzchu są także pochodnie, zasilane paliwem. Jeśli zastosowujemy odpowiedni środek, zapalone będą działały odstraszająco na uciążliwe komary.

W naszym ogrodzie z pewnością znajdzie się również miejsce na karmik dla ptaków, który powiesimy pośród gałęzi drzew lub umocujemy na specjalnej podstawie, budkę lęgową albo eleganckie poidełko.

Gustowną ogrodowa dekoracją będą też okazałe donice z ceramiki lub kamionki, w których zasadzimy bujnie i pięknie kwitnące kwiaty jednoroczne – pelargonie, surfinie, lobelie i inne.

Zapisz