Projektowanie biur, czyli remonty Warszawa

Aranżacja biur na nowo to duże wyzwanie. Wymaga przede wszystkim długiego przygotowania. Przed remontem należy dokładnie zaplanować funkcjonowanie przedsiębiorstwa w trakcie trwania prac, zapewnić zastępczą przestrzeń i pomyśleć o komunikacji z pracownikami. To jednak jedynie wierzchołek góry lodowej. Projektowanie biur to nie lada wyzwanie. Połączenie nowoczesności, elegancji i funkcjonalności to zadanie dla najlepszych specjalistów z branży fit outowej. Poznaj ciekawe rozwiązania, stosowane podczas projektowania biur.

projektowanie-biur1

Remonty w sercu Warszawy

Warszawa to miasto, kojarzące się nie tylko z Pałacem Kultury i Nauki, Stadionem Narodowym czy Łazienkami Królewskimi. Wiele osób mówiąc o stolicy, ma na myśli ogromne biurowce, które na stałe wpisały się w krajobraz wielu stołecznych dzielnic. Mieszczące się tam firmy codziennie pracują bardzo intensywnie, korzystając z udostępnionych powierzchni. Nic więc dziwnego, że od czasu do czasu biura wymagają remontów. Przeprowadzenie takich prac to naprawdę spore wyzwanie logistyczne, do którego warto przygotować się nawet rok przed rozpoczęciem planowanych zmian. Remontując biuro, należy przede wszystkim myśleć o dobru pracowników.

Zanim rozpoczniesz remonty w Warszawie, zastanów się nad zastępczą przestrzenią dla pracowników. W czasie prac zwyczajne funkcjonowanie firmy w jej siedzibie będzie niemożliwe. Musisz więc zadbać o transport sprzętu, części mebli i dokumentów, pamiętać o zapewnieniu pracownikom kącika socjalnego w nowym miejscu.

Projektowanie biur – ciekawe rozwiązania

Projektowanie biur to bardzo trudne zadanie. Tworząc idealną powierzchnię do pracy, należy pamiętać o bardzo wielu detalach. Wszyscy pragniemy mieć schludne, eleganckie, a przede wszystkim funkcjonalne wnętrza, dlatego osoba, zajmująca się projektowaniem biur musi być prawdziwym artystą. Zadanie to najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie, jak na przykład Accordi Group, która zajmuje się fit outem, czyli wdrażaniem projektów biur w życie. Specjaliści z Accordi Group przeprowadzą prace budowlane, wykończeniowe, a nawet stworzą instalacje elektryczne czy sanitarne. Powierzając remont biura takiemu przedsiębiorstwu, możesz liczyć na kompleksową opiekę podczas wykonywanych prac.

Wielu projektantów biur ma swoje sposoby na to, by finalny efekt podbił serca osób, pracujących w danym wnętrzu. Niektóre rozwiązania są banalne, choć nie oczywiste, inne wymagają specjalistycznej wiedzy. Poznaj ciekawe rozwiązania, które mogą dobrze sprawdzić się w Twoim biurze!

  • Podwieszany sufit

Podwieszany sufit to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu biurach. Jego ogromną zaletą jest estetyczne ukrycie wszelkich instalacji, znajdujących się na suficie – kabli czy rur. Dodatkowo podwieszany strop umożliwia montaż różnego rodzaju oświetlenia punktowego lub całych taśm z żarówkami LED. Do zrobienia podwieszanego sufitu najczęściej stosuje się płyty karton-gips. Rozwiązanie to niestety nie sprawdzi się w niskich budynkach, gdyż zdecydowanie obniża ono pomieszczenie.

  • Podłogi

Projektowanie biur to skupienie się również na podłogach. Zanim zdecydujemy o tym, czym wyłożymy naszą podłogę, należy uwzględnić czynniki, mogące wpływać na jej zużycie lub brak funkcjonalności, np. kółka foteli lub buty na szpilach. W większości miejsc możemy zauważyć szarą wykładzinę, która z pewnością jest jednym z najbardziej funkcjonalnych, choć mało oryginalnych rozwiązań. Zamiast niej w biurze możemy postawić na podłogę drewnianą, o ile większość naszych pracownic nie chodzi codziennie w butach na wysokim obcasie, a kółka foteli nie będą blokować się na nierównościach. W przypadku tego typu problemów najlepiej sprawdzą się laminowane panele – odporne na zniszczenia, gładkie, a równocześnie bardzo efektowne.

  • Ścianki działowe

Wydzielanie stref w biurze jest bardzo ważne. Pozwala to pracownikom skupić się na powierzonym im zadaniu, zapewnia intymność i sprawia, że każdy ma swój przysłowiowy kąt w miejscu pracy. Projekty biur zazwyczaj uwzględniają ścianki działowe. Zwykle buduje się je z płyt gipsowo-kartonowych, które tworzą gładkie powierzchnie, a dodatkowo pozwalają na ukrycie zbędnych przewodów instalacyjnych.