Pomysł na aranżację ściany w łazience

Nasza domowa łazienka to nie tylko miejsce, w którym zażywamy odprężającej i relaksującej kąpieli. To również miejsce, które wyglądem i aranżacją powinno dawać nam przyjemność z samego przebywania w łazience. Jak więc zaaranżować ściany w łazience, by codziennie cieszyły nasze oko i były usposobieniem stylu i mody?

bathroom-690774_1280

Sposobów jest tak naprawdę kilka. Musimy pamiętać o tym, że łazienkowe ściany muszą być zaaranżowane w taki sposób, by woda i wilgoć im nie przeszkadzały.

Malowane ściany tradycyjną farbą nie są dobrym pomysłem. Tradycyjna farba nie jest odporna na wodę i na wilgoć. Natomiast gdy wybierzemy farbę o śliskiej strukturze, która zabezpieczy nam ściany przed działaniem wody – czemu nie. Z farby można uzyskać naprawdę ciekawe aranżacje. Łączone kolory, czy wzory malowane kolorowymi farbami wyglądają naprawdę fajnie i z pewnością nadają się na łazienkową aranżację ścian. Tutaj z pewnością uwagę trzeba poświęcić farbie – musi być specjalną farbą stosowaną w łazienkach.

Kolejnym pomysłem jest położenie kafelków. Jest to chyba jedna z najpopularniejszych aranżacji ściennych w łazienkach, głównie ze względu na praktyczność. Kafelki w 100% ochraniają ścianę przed wodą i wilgocią. Tutaj również mamy dosyć duże pole do popisu w kwestii wzornictwa. Na rynku mamy naprawdę bogaty wybór wzorów i pomysłów na to, by łazienka wyglądała modnie i stylowo. Możemy wybrać kafelki jednolite, z wzorami, albo pomieszać jedne z drugimi. Koszt położenia kafelków jest jednak niemały i potrafi odstraszyć każdego, komu zależy na niskim koszcie łazienkowej aranżacji. Również samo położenie kafelków nie jest najprostsze i z pewnością nie powinniśmy robić tego sami.

Kolejnym i chyba najmodniejszym sposobem na łazienkową aranżację są fototapety do łazienki. Fototapeta to nic innego, jak zdjęcie dobrej jakości w dużej rozdzielczości na ścianie. Fototapeta łazienkowa jest odporna na wilgoć, wodę – czyli z pewnością będzie spełniać swoje zadanie. Zaletą fototapety z pewnością jest bogate wzornictwo i nieskończone możliwości stworzenia wzorów, jakie tylko przyjdą nam na myśl. Firmy, które zajmują się fototapetami mają naprawdę pokaźną ofertę ze wzorami. Natomiast to nie wszystko – dla tych, którzy mają swój pomysł i wizję, lub chcą mieć łazienkę w wyjątkowo oryginalnej i nietuzinkowej aranżacji mogą stworzyć swój własny, niepowtarzalny projekt fototapety. Wszystko dzięki współczesnej technologii, która pozwala na stworzenie fototapety ze zdjęcia. Jedynym wymogiem jest fotografia w wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości. W przeciwnym razie uzyskanie fototapety wysokiej jakości będzie niemożliwe. Fototapeta w łazience to takie trochę spełnienie marzeń. No bo wyobraźmy sobie codzienną kąpiel pośród wodospadów i skał – robi wrażenie, prawda? Fototapeta idealnie i bardzo odzwierciedla przedstawiany wzór. Jest to więc jedna z najbardziej pożądanych aranżacji i coraz więcej osób wybiera fototapetę do łazienek.

Każdy, kto planuje zmianę aranżacji ścian w łazience wybiera pomiędzy farbą, kafelkami, a fototapetą. Każdy z nas ma inną wizję, inne potrzeby i wymagania. Dla niektórych więc lepsza będzie fototapeta, a dla innych kafelki czy malowanie farbą.

Artykuł przygotowała firma Topago – na stronie http://topago.eu znajdą Państwo fototapety do każdego pomieszczenia i na każdą kieszeń.