Pokój niemowlaka, dziecka, nastolatka – czyli pokój „rośnie” razem z nasza pociechą!

Ekonomicznie i z pomysłem – tak należy urządzać pokoje naszych pociech. Jak jednak zrobić to tak, by pokój ten rósł z naszą pociechą. Mamy na to kilka rad!

35a

Urządzanie pokoju dla dziecka wymaga od rodziców nieco kreatywności. Powinni oni zdawać sobie sprawę, że ich pociecha rośnie szybko, jej życie zmienia się w mgnieniu oka. Taka sytuacja wymaga przemyślenia wystroju pokoju dziecka. To co sprawdza się w przypadku niemowlaka niekoniecznie będzie dobre dla kilkulatka, a pokój młodzieżowy z całą pewnością będzie bardzo odbiegał wystrojem od pokoju kilkuletniego dziecka. Rodzice powinni zaplanować wystrój wnętrz w swoim domu tak, żeby można go było łatwo, tanio i szybko zmienić w zależności od potrzeb najmłodszych lokatorów.

Z ciekawym pomysłem przychodzą producenci fototapet. Fototapeta jest to obrazek, motyw, który można przykleić do ściany. Wybór motywów jest praktycznie nieograniczony, każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. Fototapety mają tę ogromną zaletę, że są niedrogie, bardzo łatwo jest je odkleić i w razie potrzeby zamienić na inne. Są banalnie prostym i niezwykle skutecznym sposobem na odświeżenie pokoju dziecka i nie tylko. Z powodzeniem sprawdzą się również w innych pomieszczeniach.

Would you like to sit on a ball?

Małe dzieci mogą wybrać do swojego pokoju fototapety z motywami swoich ulubionych postaci z kreskówek. W przypadku zmiany ulubieńców można w prosty sposób stare postacie zastąpić nowymi. Fototapety są także dobrym sposobem na brudne ściany. Chyba każde dziecko uwielbia rysować po ścianach. W zależności od tego jakich materiałów użyje, pomazane ściany będzie łatwiej lub trudniej domyć. Czasem niezbędne staje się malowanie pokoju. Przy pomocy fototapety możemy błyskawicznie ukryć brudne ściany sprawiając, że wnętrze znowu będzie wyglądało atrakcyjnie.

– Do pokoju dziecka zalecamy fototapety z laminatem – mówi Anna Wicher ze sklepu internetowego Foteks.pl oferującego fotowydruki na wymiar. – Taka fototapeta zawiera warstwę ochronną przed zabrudzeniami i przetarciami, więc w pokojach naszych milusińskich na pewno zda egzamin. – dodaje Pani Anna.

47b

Kiedy dziecko dorasta zmieniają się jego upodobania. Nastolatek ma silną potrzebę wyrażania swojej indywidualności. Dzięki fototapetom młody człowiek będzie mógł szybko zmienić wnętrze wedle swoich upodobań. A to wszystko niskim kosztem i niewielkim nakładem pracy.