Podesty stacjonarne oraz ruchome i ich wynajem

Zarówno podesty stacjonarne jak i ruchome posiadają szereg zastosowań także i w przemyśle oraz na halach produkcyjnych. Znacząco ułatwiają dźwiganie dużych i ciężkich gabarytów, a także z powodzeniem pozwalają na dokonywanie licznych prac na wysokościach. Bardzo często wynajem podestów lub wręcz ich zakup nie tylko ułatwia pracę w zakładzie, ale też najzwyczajniej w świecie ją warunkuje.

hr12-256x300

O czym warto pamiętać decydując się na wynajem podestów?

Na pewno o kryterium opłacalności wynajmu takiego podestu u firmy zewnętrznej. Jeśli taki sprzęt jest nam potrzebny okazjonalnie i doraźnie – będzie to dla naszej firmy znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie niż zakup takiej maszyny na własność. Musimy liczyć się z tym, że tak specjalistyczny sprzęt może nas naprawdę sporo kosztować. W ofercie wielu firm znajdziemy zarówno możliwość wynajmu krótkoterminowego jak i wynajem na dłuższy okres czasu.

Czym się kierować podczas wyboru podestu? Warto wypożyczyć maszynę dostosowaną do własnych potrzeb

Na pewno najważniejsze jest to, aby wypożyczyć taką maszynę, która sprawdzi się w przypadku prac, jakie musimy wykonać. W tym celu najlepiej od razu zastanowić się nad tym, czy potrzebujemy podest stacjonarny o dużym udźwigu czy raczej zależy nam na podeście ruchomym. W szczególnym przypadku podest może być samojezdny, a więc jego integralną częścią będą elementy sterownicze, będzie on też wyposażony we własny, zamontowany na podwoziu napęd jazdy. Kolejną sprawą jest to, jakie będzie przeznaczenie takiego sprzętu, a więc czy chcemy transportować materiały i tworzywa czy raczej zależy nam na takim podnośniku, który będzie posiadał kosz umożliwiający podnoszenie ludzi.

Nie bez znaczenia są także takie parametry jak maksymalny udźwig takiego podnośnika oraz to na jaką maksymalną wysokość roboczą może on dźwigać ciężary. Jeśli zastanowimy się nad takimi parametrami odpowiednio wcześniej unikniemy sytuacji, kiedy wypożyczony podnośnik nie będzie w stanie podnieść danego ciężaru lub też będzie dedykowany do innych prac i zadań.