Pielęgnacja i czyszczenie fotela biurowego

Fotele biurowe tak jak każde inne meble w domu czy gabinecie, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji by dobrze wyglądać i utrzymywać się w niezmienionym stanie. Osiąganie takiego efektu bywa łatwiejsze i trudniejsze, w zależności od tego z jakich materiałów wykonany jest mebel.

Opisywany typ krzesła zazwyczaj łączy w sobie kilka różnych materiałów, dlatego też należy uważnie przyjrzeć się, z czego jest zrobione i w zgodzie z tym zaplanować odpowiednią formę czyszczenia i pielęgnacji. Jeśli zrobimy to poprawnie, nie tylko będziemy mogli oszczędzić czas, ale również zadbać o nasz fotel biurowy i przedłużyć jego życie. Dobrej jakości krzesło biurowe powinno mieć metalową podstawę, którą bardzo łatwo jest utrzymać w należytej czystości. Wystarczy co kilka dni przetrzeć ją wilgotną ściereczką, a następnie suchą. Pozbywamy się w ten sposób kurzu i innych zanieczyszczeń. To samo dotyczy nowoczesnych obić z ekologicznej skóry. Wystarczy im regularne przecieranie wilgotną, miękką ściereczką, a następnie przetarcie raz jeszcze ściereczką suchą, również wykonaną z miękkiego materiału. Podczas rutynowego odkurzania, można również odkurzyć siedzisko fotela, w którego zakamarkach mogą zgromadzić się drobinki kurzu, paprochy czy okruszki.

Krzesła biurowe z którymi obecnie mamy do czynienia(jak na akracing.pl) są dużo łatwiejsze do utrzymania w czystości niż te sprzed kilkudziesięciu lat. Jednak jak każdy mebel wymagają regularnego czyszczenia, bo tylko wtedy możemy mieć gwarancję, że procedura nie zajmie nam więcej niż kilka minut i będzie w pełni skuteczna. Nie wolno doprowadzać do nagromadzenia się dużej ilości zanieczyszczeń, ponieważ wtedy proces czyszczenia będzie wymagał nieco bardziej agresywnego podejścia, a doskonale wiemy, że nawet najbardziej mocne i trwałe materiały nie lubią być traktowane w sposób obcesowy i napastliwy.

on

Raz na jakiś czas możemy użyć łagodnego detergentu przeznaczonego do powierzchni ze skór ekologicznych, dzięki czemu odświeżymy wygląd fotela i zakonserwujemy jego powierzchnię. Nowoczesne środki tego typu mają właściwości antystatyczne, dzięki czemu kurz przez dłuższy czas nie osadza się z tak dużą intensywnością jak zazwyczaj. Pamiętajmy jednak, by dobierać odpowiednie środki, które przeznaczone są do pielęgnacji tego rodzaju mebli. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że nasze fotele biurowe nie ucierpią podczas konserwacji i czyszczenia.