Pasy ścierne – informacje, zastosowania oraz zalety

Pasy ścierne to bardzo popularne produkty, które doskonale nadają się do obróbki różnorodnych materiałów. Coraz częściej są wykorzystywane w bardzo wielu dziedzinach. Zatem czym dokładnie są wspomniane pasy ścierne oraz gdzie znajdują zastosowanie? Czy rzeczywiście warto z nich korzystać?

8c0v8738

Pasy ścierne coraz bardziej popularne

Bardzo popularnym materiałem, który w ostatnim czasie jest wykorzystywany w wielu dziedzinach są pasy bezkońcowe. Warto wiedzieć, iż nie jest to nic innego jak specjalne pasy materiału lub też papieru, na które jest naniesione trwale ziarno. To właśnie za pomocą takich pasów bezkońcowych istnieje możliwość wykonania obróbki zgrubnej, jak również wykańczającej materiałów takich jak metal oraz drewno, a także można nimi pracować na niektórych elementach wykonanych z tworzywa sztucznego. Zatem dlaczego warto używać pasów bezkońcowych?

Dlaczego warto korzystać z pasów ściernych?

Wspomniane pasy bezkońcowe w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ tego typu produkt jest w pełni bezpieczny dla operatora. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż obróbka materiałów może być często bardzo niebezpieczna i podczas takich zabiegów pracownik może bardzo łatwo się zranić. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników zdecydowało się na zakup wspomnianych wcześniej pasów bezkońcowych.

Powinniśmy pamiętać także o tym, iż takie pasy cyrkonowe lub też pasy filcowe zapewniają nam bardzo dokładną obróbkę. To właśnie dzięki nim możemy bardzo skutecznie obrobić dany element, zachowując przy tym dużą precyzję wykonania. Także zaletą wspomnianych pasów bezkońcowych jest fakt, iż przykładowo takie pasy filcowe lub też pasy cyrkonowe zapewniają nam bardzo dużą szybkość przeprowadzenia procesu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku obróbki materiałów, która prowadzona jest seryjnie. Tym samym pracownik, który codziennie podczas wykonywanych obowiązków wykorzystuje wspomniane pasy bezkońcowe może zdecydowanie szybciej wykonać wszystkie prace.

Warto pamiętać także o tym, iż pasy bezkońcowe zapewniają doskonałe chłodzenie. Podczas obróbki materiałów jest to bardzo istotne, ponieważ temperatura jaka wytwarza się pomiędzy materiałem, a przedmiotem obrabiającym może zniszczyć jego strukturę. Pasy bezkońcowe zapewniają także stosunkowo dużą szybkość skrawania. Dzięki temu cały proces przebiega bardzo sprawnie i co najważniejsze, ryzyko błędów dzięki temu rozwiązaniu także zostaje zminimalizowane.

Omawiane pasy bezkońcowe takie jak przykładowo pasy cyrkonowe lub też pasy filcowe są także bardzo ekonomicznymi produktami. W szczególności dotyczy to się pasów filcowych, które zużycie jest bardzo niewielkie. Warto pamiętać, iż wspomniane pasy filcowe bardzo często wykorzystuje się do obróbki wykańczającej. Taka obróbka nie wymaga zrywania dużej ilości powierzchni, a tylko i wyłącznie polerowania. Dlatego w szczególności pasy filcowe mogą nam wystarczyć na bardzo długo.

Kolejną zaletą pasów bezkońcowych jest fakt, iż obecnie praktycznie każda nawet niedoświadczona osoba poradzi sobie z ich użyciem. Nie są to skomplikowane produkty, które wymagałyby od operatora nadzwyczajnych umiejętności oraz dużego doświadczenia. To właśnie dzięki takim pasom bezkońcowym możemy znacznie usprawnić naszą pracę i wdrożyć na stanowisko obróbki praktycznie każdego pracownika.

Niewiele osób ma świadomość, jednak takie pasy bezkońcowe zapewniają nam także możliwość szybkiego przejścia z obróbki zgrubnej do obróbki wykańczającej. Jest to bardzo duża zaleta, która w dużej mierze w ostatnim czasie przyczyniła się do popularności pasów bezkońcowych.

Różne rodzaje pasów ściernych

Na rynku jest bardzo wiele różnorodnych modeli pasów ściernych. Jedne z najbardziej popularnych to między innymi pasy bezkońcowe z papieru ściernego oraz z płótna ściernego. Dostępne są także pasu bezkońcowe z włókniny ściernej oraz pasy polerskie filcowe.

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo różne modele pasów bezkońcowych. Warto wybrać odpowiedni model zgodnie z rodzajem obróbki, jaki chcemy przeprowadzić. W razie wątpliwości warto zapytać fachowców o poradę np. obsługę sklepu pasyscierne.pl