Odkurzacze piorące – nie tylko dla firm sprzątających

Piękny dywan, czy wykładzina dywanowa, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nieodpowiednie czyszczenie dywanu przyczynia się nie tylko do pogorszenia jego stanu technicznego i efektu wizualnego – warto pamiętać także o tym, że brudny dywan to siedlisko zarazków. Aby skutecznie i sprawnie usunąć brud, nawet z najgłębszych warstw dywanu, warto zaopatrzyć się w profesjonalny odkurzacz piorący.

nhl15

Czym jest odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to, najprościej mówiąc, maszyna do prania dywanów, wykładzin i tapicerek, połączona z tradycyjnym odkurzaczem. Sprzęt do prania dywanów, jeśli pochodzi z renomowanej firmy, wyposażony jest zarówno w worek, jak i w filtr wodny, co umożliwia odkurzanie na sucho, lub na mokro. Takie połączenie pozwala skutecznie wyczyścić powierzchnię, bez konieczności nabywania dwóch oddzielnych urządzeń.
Dla kogo przeznaczone są odkurzacze piorące?

Powszechnie uznaje się, iż różnego rodzaju maszyny do prania wykładzin i dywanów to sprzęt, dedykowany wyłącznie firmom sprzątającym. Istnieje jednak tak wiele modeli odkurzaczy do prania, że bez trudu można dopasować urządzenie do swoich potrzeb. Najpopularniejszy na rynku odkurzacz piorący, Numatic George GVE370-2, świetnie sprawdza się w myjniach samochodowych, gdzie stosowany jest do prania tapicerek wewnątrz aut, używany jest również jako odkurzacz biurowy. Ze względu na swój niewielki rozmiar i przystępną cenę, doskonale nada się także do użytku prywatnego. Dzięki niemu możemy dokładnie wyczyścić dywany, wykładziny i tapicerowane meble, znajdujące się w naszym domu, co jest szczególnie istotne, jeśli któryś z domowników jest alergikiem, albo jeśli w domu przebywają małe dzieci, które przecież zwykle bawią się na podłodze. Oprócz możliwości zadbania o higienę w miejscu zamieszkania, zyskujemy także rozwiązanie bardzo korzystne z ekonomicznego punktu widzenia – co prawda, za sprzęt trzeba zapłacić więcej, niż za tradycyjny odkurzacz, ale za to posłuży nam przez długie lata, a dodatkowo, zapobiegnie konieczności wymiany drogich mebli, dywanów, czy wykładzin, ponieważ pomoże utrzymać wyposażenie domu w świetnym stanie.

Właściciele hoteli, pensjonatów, restauracji i innych obiektów komercyjnych, również powinni zaopatrzyć się w odkurzacz piorący. Jako odkurzacz do hotelu, doskonale sprawdzi się np. model NUMATIC CTD 900-2, którego 40-litrowy zbiornik pozwoli na przeprowadzenie prac porządkowych, bez konieczności ich przerywania. Warto zainteresować się także modelem Numatic NHL15, który, wyposażony w 3 dysze spryskujące z podwójnym ciśnieniem, umożliwia niezwykle szybkie i dokładne pranie dużych powierzchni wykładzin i dywanów.

Na co zwracać uwagę, wybierając sprzęt do odkurzania na mokro?

Na przykładzie analizy produktów najpopularniejszej marki odkurzaczy piorących – Numatic – łatwo zauważyć, iż poszczególne urządzenia różnią się między sobą pojemnością zbiornika, mocą silników oraz dodatkowym wyposażeniem. Należy zastanowić się zatem, na czym najbardziej nam zależy: jeśli potrzebny nam jest odkurzacz do hotelu, gdzie chcemy prać duże powierzchnie, liczy się przede wszystkim wielkość zbiornika, ale jeśli potrzebujemy sprzętu do użytkowania w domu, ważniejsza będzie dla nas ilość oraz rodzaj dołączonych akcesoriów.

Bez względu na przeznaczenie odkurzacza piorącego, warto zdecydować się na model wyposażony w wirującą szczotkę, która pozwala na rozczesanie włókien wykładziny i wydostanie z jej wnętrza tych zabrudzeń, które są zbyt ciężkie do usunięcia za pomocą ssawki.

Więcej informacji na temat profesjonalnego sprzętu czyszczącego znaleźć można na stronie: www.numatic-haerson.pl