Obrazy na płótnie, czyli niebanalny wystrój wnętrz, który odmieni Twoje mieszkanie

Zarówno architekci, jak i dekoratorzy wnętrz przyznają, że obrazy na płótnie są oryginalną dekoracją, dzięki której pomieszczenie nabiera charakteru i klasy.

a0-n2240_0

Niezależenie od tego, czy chodzi o obrazy do salonu, czy też dekorację ścienną do sypialni, nasz wybór powinien być dokładnie przemyślany. Obraz musi być dobrej jakości i dopasowany do wnętrza. Zarówno motyw, jak i kolorystyka powinny dopełnić całość i stworzyć spójność z pozostałymi elementami. Na jakie więc zdecydować się obrazy do sypialni, salonu czy też kuchni?

Wybieramy obrazy na płótnie, czym się kierować?

Obecnie mamy duże pole do popisu, jeśli chodzi o fotoobrazy na płótnie. Bogactwo asortymentu sprawia, że można je bezproblemowo dopasować do każdej aranżacji wnętrza, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnego wystroju. Duże malowidła do salonu z wyrazistym motywem mogą zdominować całe pomieszczenie i stać się jego punktem centralnym, ale równie dobrze obrazy na płótnie mogą jedynie dopełniać aranżację czy też stanowić tło w sypialni. W ofercie sklepów dostępna jest nawet opcja umieszczenia na płótnie zdjęcia z naszego prywatnego albumu, które ma dla nas wyjątkową wartość. Z kolei dusze artystyczne i osoby lubiące otaczać się dziełami sztuki, mogą śmiało pozwolić sobie na wydruki na płótnie znanych malarzy. Obecnie posiadanie w swoim mieszkaniu dzieł znanych malarzy czyni z nas znawców sztuki i koneserów. Nie każdy jednak ma pojęcie o sztuce, dlatego też w salonie czy sypialni sprawdzą się bardziej popularne motywy.

Niezależnie od tego, na jaki nadruk na płótnie się zadecydujemy, powinien on być zgodny z preferencjami domowników. Dobrze jest, jeśli odzwierciedla on nasz temperament i osobowość. Sztuka daje bowiem możliwość wyrażenia siebie. Zarówno kolorystyka i tematyka, jak również inne detale powinny współgrać z pozostałymi elementami wyposażenia danego wnętrza. Co więcej, rysunki na płótnie nie mogą być ani nudne ani też pozbawione wyrazu. Ich zadaniem jest wzbudzanie w domownikach i gościach pozytywnych emocji i dodanie wnętrzu oryginalności. Zamiast kierować się modą na konkretny motyw, warto dopasować obrazy na płótnie do charakteru wnętrza. W przypadku stonowanego pomieszczenia, gdzie brak jest zbędnych bibelotów, sprawdzą się wyraziste motywy i kolory. Nie każdy jednak będzie dobrze się czuł w kontrastowych wnętrzach, dlatego też można wówczas postawić na jednolite rozwiązania.

Artykuł powstał na podstawie danych przekazanych przez sklep z obrazami na płótnie swiat-obrazow.pl.