Niezapomniana wycieczka – Nowa Zelandia i jej zadziwiająca przyroda

Dla Europejczyka Nowa Zelandia znajduje się niemal na drugim końcu świata. Kojarzy się z bungee, kiwi i Władcą pierścieni. Oglądając zdjęcia szczęśliwych podróżników, można zachwycić się zjawiskowymi krajobrazami i sielankową atmosferą. To wyspiarskie państwo jest przepełnione lasami deszczowymi, słonecznymi plażami, ale też zapierającymi dech w piersiach pasmami górskimi. Ludzie tam żyją spokojnie. Mówi się, że nie dosięgają ich problemy polityczne wielkiego świata. Te i wiele innych powodów skłaniają turystów z całego świata, by to właśnie tu spędzić swój urlop.

new-zealand-583174_1280

Auckland

Wycieczka Nowa Zelandia bardzo często rozpoczyna się miasta Auckland. Jest to największa metropolia Nowej Zelandii. Jest położona między Morzem Tasmana a Oceanem Spokojnym. Z góry Eden, która pełni w mieście funkcję puntu widokowego rozciąga się widok na całe Auckland, które położone jest pośród 50 wygasłych wulkanów. Chociaż Auckland jest dużym nowozelandzkim miastem, robi wrażenie spokojnego miasteczka.

Muriwai i plaża z powulkanicznym piaskiem

Jeżeli Auckland pomimo spokojnej atmosfery zmęczy miejskim gwarem, warto rozważyć wizytę na znajdującej się nieopodal plaży Muriwai. Nazywa się ją czarną plażą, z powodu barwy powulkanicznego piasku. Jest to wymarzone miejsce dla surferów. Ponadto można tu podziwiać niezwykłe i rzadkie gatunki ptaków. Obserwatorzy mogą tu przyglądać się całym koloniom głuptaków.

Stolica Wellington

Mimo, że to Wellington jest stolicą Nowej Zelandii, nie jest tak znane, jak już wspomniane Auckland. Istnieje wiele powodów, dla których zdecydowanie warto je odwiedzić. Większość interesujących miejsc skupia się w centrum miasta. Na ścianach dużych budynków miłośnicy sztuki ulicznej mogą nacieszyć oczy ciekawymi muralami. Podczas spaceru po mieście warto udać się do znajdującego się na nadbrzeżu muzeum Te Papa. Znajduje się w nim okazały zbiór dorobku autochtonicznej grupy etnicznej Nowej Zelandii – Maorysów. To pozwoli na poszerzenie wiedzy w zakresie kultury i historii Nowej Zelandii. Dzięki takiej świadomości podróż po tym kraju będzie pełniejsza. Podczas wizyty w Wellington nie sposób byłoby pominąć budynku parlamentu – Beehive – który swoją konstrukcją przypomina pszczeli ul.

Nowozelandzkie lodowce

Miłośnikom wielkich aglomeracji miasta nowozelandzkie mogą się wydać zbyt spokojne. Właściwie ten wyspiarski kraj słynie bardziej z niesamowitych krajobrazów i egzotycznej przyrody. Kraj wypełniają Parki Narodowe. Jednym ze zjawisk, które zapiera dech w piersiach wielu turystom, są nowozelandzkie lodowce. Najbardziej znane lodowce tego kraju to Fraz Josef i Fox. Są one łatwo dostępne dla podziwiających je turystów. Lodowiec Franz Joseph na około 12 kilometrów. Możliwe jest wynajęcie helikoptera i obejrzenie lodowca z perspektywy lotu ptaka. Tak naprawdę dopiero w przestworzach można w pełni dostrzec i docenić piękno tego niezwykłego przyrodniczego zjawiska. Nieopodal lodowca Franza Josepha znajduje się lodowiec Fox, który również jest warty uwagi.

Historyczne miasteczko Arrowtown

Zabytkowe miasteczko Arrowtown jest interesujące ze względu na swoją historię. W okresie, gdy w Nowej Zelandii panowała gorączka złota, w latach 60 XIX wieku, do miasta przybyło mnóstwo ludzi, mających nadzieję, na znalezienie drogocennego kruszcu w tych rejonach. Zwiedzając to miasto, można doznać wrażenia, że czas się tutaj zatrzymał, gdyż zachowała się oryginalna zabudowa z XIX wieku.

Milford Sound – najpiękniejszy fiord Nowej Zelandii

Wycieczka Nowa Zelandia jest jedną z ciekawszych wypraw jakie można odbyć. W rejonie Milford Sound nie można liczyć na znalezienie sklepu spożywczego. Nie ma tu też zasięgu telefonicznego i ciężko trafić tutaj w czasie, w którym świeci słońce, gdyż opady występują tu bardzo obficie. Jednak nawet pomimo deszczowej pogody miłośników przyrody, ale nie tylko zachwycać będą tryskające wodospady, zamglone szczyty górskie. Ci, którzy mieli trochę szczęścia, mieli okazję przyglądać się wygrzewającym się w słońcu fokom. Bez względu na pogodę warto skorzystać z rejsu po zatoce, gdyż tak niezwykłe okoliczności przyrody nie często się widuje.