Narożnik – dlaczego warto go mieć w salonie?

Bez wątpienia salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym domu czy mieszkaniu. Podejmujemy w nim gości, spędzamy czas z przyjaciółmi. Chcemy aby jego wygląd stanowił najlepszą wizytówkę całego mieszkania. Aranżacja idealnego salonu to prawdziwe wyzwanie. Powinien on być nie tylko piękny i robić wrażenie na naszych gościach, ale także powinien być praktyczny, by mógł również na co dzień służyć domownikom – często spełnia kilka funkcji jednocześnie.

Wooden table next to grey corner settee in warm living room interior with painting and fireplace. Real photo

Oprócz wspomnianej już wcześniej możliwości przyjmowania w nim gości, często w salonie, przy wspólnym, rodzinnym stole, spożywamy posiłki. Salon może służyć jako miejsce pracy a w razie potrzeby przeobrazić go można w salę imprezową i urządzić rodzinne przyjęcie. Salon to przede wszystkim miejsce wypoczynku. A jeśli o wypoczynek idzie, to nie sposób nie wspomnieć o meblu, które wprost do tego idealnie się nadaje, czyli o narożniku.

Dla odpoczynku, fanów Ligi Mistrzów i niespodziewanych gości

Można powiedzieć, że narożnik to wręcz mebel obowiązkowy, od którego powinniśmy zacząć urządzanie salonu. Jest niezastąpiony, jeśli chcemy zorganizować sobie wieczór filmowy. Fani emocji piłkarskich z pewnością docenią jego zalety podczas pasjonujących chwil z Ligą Mistrzów. Idealnie nadaje się do spędzenia na nim odprężającego wieczoru z ulubioną książką, czy też zafundowania sobie relaksującej popołudniowej drzemki. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wiele z oferowanych na rynku narożników ma bardzo przydatną funkcję spania. Na pewno nie raz pozwoli ona na wyjście z opresji, gdy zdarzy się, że niespodziewanie i na dłużej odwiedzi nas większa liczba gości.

Idealny narożnik do naszego salonu

Oczywiście, to jaki narożnik wybrać do naszego salonu, zależeć będzie od wielu różnych czynników, potrzeb i osobistych preferencji. Trzeba przede wielkość narożnika dobrać do wielkości salonu. Zbyt duży narożnik w małym salonie pomijając już fakt, iż mocno ograniczy jego funkcjonalność, po prostu będzie wyglądał źle. Również kupno małego narożnika w sytuacji, gdy dysponujemy obszernym salonem nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ „zginie” wśród innych mebli. Narożnik powinien stanowić centralny element wystroju wnętrza salonu, co oczywiście nie oznacza, że powinniśmy go bezwzględnie ustawiać na środku pomieszczenia. Powinien jednakże przykuwać uwagę i wyróżniać się spośród innych mebli, będąc najważniejszym z nich. Poza odpowiednim rozmiarem, istotną sprawą jest rodzaj materiału, z jakiego narożnik ma być wykonany. Tu wchodzimy w sferę osobistych gustów i zasobności portfela.

W sklepie internetowym Meble.pl znajdziemy ogromny wybór narożników, a proponowane filtry pomogą wyszukać taki mebel, który nas zadowoli: mniejszy, większy, z tapicerką materiałową lub skórzaną. Najbardziej efektowny wygląd mają narożniki ze skórzanym obiciem ale ma to też rzecz jasna swoje odbicie w cenie. Podejmując decyzję o wyborze konkretnego rodzaju obicia, należy wziąć także pod uwagę kwestie związane z eksploatacją, konserwacją i utrzymaniem mebla w czystości. Skórzane narożniki są piękne, ale trzeba liczyć się z tym, że zabiegi związane z utrzymaniem skóry w dobrej kondycji, będzie wymagało sporo wysiłku i wymusi stosowanie drogich preparatów. O wiele lepiej pod tym względem wypadają narożniki z materiałowymi obiciami. Nie są one co prawda tak efektowne jak skórzane, lecz ich wielką zaletą jest to, że pojawienie się ewentualnych uszkodzeń poszycia nie będzie przyprawiało właściciela o zawał serca, a naprawa powodować drenażu portfela.

Wymarzony narożnik? Praktyczny, elegancki, w dobrej cenie

Wybierając odpowiedni narożnik, nie warto dawać się ponieść emocjom. Szczególnie, że mówimy tu wydatku, który może sięgnąć kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Trzeba umieć zachować chłodny osąd i poza ogólnym wrażeniem: „podoba mi się, chce taki!”, spojrzeć na zakup nowego mebla nieco szerzej. Warto zastanowić się, czy stylowo będzie pasował do reszty wyposażenia salonu, które już w nim mamy. Oferta producentów jest na tyle szeroka i różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie pasujący narożnik do wymarzonego salonu. Pomocny przy idealnym wyborze będzie sklep internetowy Meble.pl – tutaj wybór nowego mebla to sama przyjemność.