Najbardziej funkcjonalne rozwiązania grzewcze

Pozyskiwanie i rozprowadzanie ciepła po budynkach może być realizowane na różne sposoby. Jakie są najbardziej funkcjonalne rozwiązania grzewcze dostępne obecnie na sprzedaż?

photo-1519643225200-94e79e383724

Aktualnie odchodzi się od konwencjonalnych systemów ogrzewania. Nowoczesne rozwiązania grzewcze charakteryzują się energooszczędnością, niskimi kosztami eksploatacji, a także wysoką skutecznością. Dzięki temu są również przyjazne dla środowiska naturalnego.

Jakie instalacje grzewcze są obecnie najbardziej przyszłościowym wyborem?

Pompy ciepła – alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii

Dzisiaj ceny pomp ciepła są już na akceptowalnym poziomie – to powoduje, że spotykane są także coraz częściej.

Pompy ciepła to urządzenia, które wykorzystują odnawialną energię czerpaną z wód gruntowych, powietrza albo ziemi. Służą do ogrzewania pomieszczeń oraz przygotowywania CWU.

Zautomatyzowane systemy wykorzystujące pompy ciepła to ekologiczne, ekonomiczne, a także wysoce sprawne rozwiązanie grzewcze dla wielu budynków – nie tylko domów jednorodzinnych.

Ogrzewanie podłogowe – ciepło pod stopami

Wśród popularnych rozwiązań grzewczych znajduje się również ogrzewanie podłogowe, które rozprowadza ciepło w podłodze przez zintegrowany system przewodów grzewczych.

Ogrzewanie podłogowe np. od Uponor jest bardzo funkcjonalnej i może współpracować z wieloma źródłami energii, na przykład może być zestawione z ogrzewaniem gazowym, centralnym ogrzewaniem czy też z pompami ciepła.

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne, daje dużą swobodę architektoniczną, a także pasuje do różnych pomieszczeń. Co więcej, zazwyczaj może służyć także do chłodzenia latem!

Ogrzewanie wspierane przez automatykę

W kategorii funkcjonalnych rozwiązań grzewczych warto wskazać również na systemy bazujące na automatyce. Dzięki nim można jeszcze wydajniej ogrzewać budynki – także domy jednorodzinne.

Ogrzewanie wspierane przez automatykę, także ogrzewanie podłogowe, pozwala na dowolne ustawienie parametrów pracy instalacji, pracę według odczytów czujników, a także sterowanie nią na żywo z wykorzystaniem pilotów lub nawet przez internet.