Nagrobki – wybierz najlepszą ofertę na Śląsku

Zorganizowanie pochówku dla bliskiej zmarłej osoby to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie może zdarzyć się w życiu. Pomimo ogromu bólu i smutku, pogrzebowych formalności nie można odwlekać, trzeba jej podejmować praktycznie niezwłocznie. Jeżeli ma się kogoś, kto pomoże w tych wszystkich formalnościach, warto skorzystać z takiej pomocy. Niektóre decyzje, takie jak na przykład wybór nagrobka, lepiej jest zostawić na czas, kiedy emocje już trochę opadną i będzie się myślało trzeźwiej i bardziej realistycznie.

anton-darius-thesollers-390157-unsplash

Nagrobki Śląsk
Śląsk to duża aglomeracja, a zatem jest tutaj naprawdę duży rynek usług pogrzebowych. Tak jak wybór firmy pogrzebowej zwykle podejmowany jest lokalnie, czyli korzysta się z zakładu umiejscowionego w pobliżu kościoła lub cmentarza, tak wybór firmy kamieniarskiej, która przygotuje nagrobek na grób zmarłego bliskiego, powinien być podyktowany głównie czynnikami ekonomicznymi. Warto zatem czasami udać się do któregoś z mniejszych miast, zamiast wyberać kamieniarza stricte z Katowic. Stolica regionu słynie bowiem z najwyższych cen. A nagrobek sam w sobie to zawsze spora inwestycja, trudno jednak jest jej nie podjąć. Bez nagrobka grób wygląda nie tylko na opuszczony zaniedbany, ale po pewnym czasie zapada się. Wcześniej czy później trzeba podjąć tą decyzję i zorganizować fundusze na postawienie nagrobka.

Konkurencyjne ceny za wykonanie nagrobka
Ile może kosztować sam nagrobek? Ceny zaczynają się od około 4000 zł, chociaż tak naprawdę wszystko zależy od wielkości, oraz rzecz jasna od samych cen, które proponuje producent. Z pewnością warto wesprzeć się internetem i właśnie tam wyszukiwać najlepszych okazji, a następnie osobiście wybrać się do kamieniarza, aby zobaczyć na żywo dostępne wzory. Zwykle im prostszy nagrobek, tym lepiej się prezentuje, chociaż oczywiście ile ludzi tyle gustów. Wciąż sporo osób wybiera bardzo okazałe nagrobki, które robi się na takie miejsca na cmentarzu, w których pochowane są całe rodziny. Nagrobek o tak dużych gabarytach z pewnością to spory wydatek, jednak jeżeli wybiera się nagrobek pojedynczy, cena na pewno nie będzie tak przerażająca. Bardzo często na postawienie nagrobka na grobie bliskiej osoby składają się bliscy zmarłego, zatem koszty są równomiernie rozłożone na kilka osób.