Na co zwracać uwagę wybierając baterie łazienkowe?

Istnieje przynajmniej kilka elementów, których nie powinno zabraknąć w idealnej łazience. Jednym z nich są baterie łazienkowe nie tylko podnoszące estetyczność tego pomieszczenia, ale również sprawiające, że korzystanie z niego jest bardziej efektywne.

140407384339620900

Baterie jednouchwytowe – moda, czy konieczność?

Już od kilku lat we wszystkich punktach sprzedaży, w których sprzedawane są elementy wyposażenia łazienki dominują baterie jednouchwytowe. Charakteryzuje duża atrakcyjność wizualna, okazuje się jednak, że przypadają one do gustu również tym klientom, którzy na pierwszym miejscu stawiają względy praktyczne. To właśnie ten ich rodzaj umożliwia szybsze ustawienie pożądanej temperatury wody i przyczynia się do tego, że sprawniej przebiega regulacja intensywności, z jaką się wydobywa.

Baterie termostatyczne – pomysł na oszczędzanie

Jedno-strumieniowe baterie łazienkowe nie są wcale jedynym oryginalnym pomysłem, który może uatrakcyjnić wygląd naszego pomieszczenia i ograniczyć płacone przez nas rachunki. Inną propozycją, którą warto się zainteresować, są baterie termostatyczne. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość utrzymania tak temperatury, jak i ciśnienia wody na poziomie wskazanym przez użytkownika, takie rozwiązanie sprawdza się przy tym bez względu na to, jak zmienia się ciśnienie i temperatura wody w instalacji. Minusem baterii termostatycznych wydaje się być przede wszystkim ich cena, mamy bowiem w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami, które są nieco droższe od innych propozycji dostępnych na rynku. Nie brakuje jednak osób doradzających, aby myśleć o tym w kategoriach inwestycji, która jest w stanie zwrócić się w niedalekiej przyszłości.

Sposób montażu baterii i jego znaczenie

Wybierając baterie łazienkowe nie powinniśmy zapominać również o tym, że duże znaczenie tak dla naszego komfortu, jak i estetyki wnętrza ma sposób ich montażu. Właścicielom niewielkich pomieszczeń do gustu przypadają przede wszystkim baterie sztorcowe, można je bowiem instalować na przyborach sanitarnych, co jest rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym. Rozwiązaniem alternatywnym okazują się być baterie naścienne wykorzystywane przede wszystkim w większych łazienkach oraz w pomieszczeniach, w których znajdują się kabiny prysznicowe. Ciekawą propozycją są także baterie podtynkowe, które pozwalają na ukrycie rur i innych elementów mocujących, co znacznie zwiększa ich estetykę.

Gdzie kupić baterie łazienkowe, aby tego nie żałować?

Każdy klient zainteresowany zakupem baterii ma nieco inne kryteria, które przesądzają o jego skuteczności. Bez względu jednak na to, czy kluczowe znaczenie ma dla nas wysoka jakość, czy tez przystępna cena, warto koncentrować się przede wszystkim na specjalistycznych sklepach z wyposażeniem łazienek. Ich atutem jest nie tylko duży wybór ciekawych produktów, ale również gwarancja ich wysokiej jakości.

Za pomoc przy artykule dziękujemy dystrybutorowi baterii łazienkowych lazienki-szydlowski.pl